Zakończenie studiów

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Wetolszt100
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2015, o 09:19

Zakończenie studiów

Post autor: Wetolszt100 »

Jak wygląda zakończenie studiów? Pracy wiem, że się żadnej nie pisze, ale jest jakiś egzamin jak na lekarskim czy jak to wygląda?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Zakończenie studiów

Post autor: Ines1993 »

Jak narazie nie ma żadnego egzaminu z całych studiów, ani odpowiednika egzaminu, który mają po medycynie. Ostatnie egzaminy zdaje się już właściwie po 5 roku, potem jeszcze staże i inne drobne formalności. I czekanie na dyplom zwykle do maja (mimo skończenia studiów i dopełnienia wszystkich formalności np. już w lutym).
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Zakończenie studiów

Post autor: Kami_il »

To zależy też od uczelni na której studiujesz.
W Olsztynie po odbyciu stażów, na koniec 11-go semestru zdajesz trzy czteropaki, czyli internę, chirurgię, rozród i zakaźne, z psokotów, gospodarskich i koni. Czyli łącznie 12 egzaminów.
Wiem, że na innych uczelniach jest to rozłożone i każdy czteropak pisany jest po skończeniu danego bloku zwierzaków, czyli na 4-ym i 5-ym roku
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, o 23:38 przez Kami_il, łącznie zmieniany 1 raz.
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Zakończenie studiów

Post autor: Ines1993 »

Prawda, zapomniałam o Olsztynie Masakrę trochę z tym macie.
W Warszawie typowo czteropakiem są małe zwierzęta - jednego dnia egzamin ze wszystkiego (rozród, interna, chirurgia, zakaźne), a bydło i gospodarskie - są rozłożone i z każdej części (rozród, interna, chiru, zakazy) są pisane osobno, zwykle w inne dni itd.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Zakończenie studiów

Post autor: Kas_ia »

To widzę, że co uczelnia, to trochę inna organizacja tych bloków We Wrocławiu z każdego bloku pisę się po 2 egzaminy na raz, np teraz z psokotów zakazy+interna i chirurgia + rozród, ale każdy przedmiot oceniany osobno.
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Zakończenie studiów

Post autor: aguu »

chyba przestanę narzekać na nasze wrocławskie 2x2 jak widzę co ma Olsztyn. z czystej ciekawości jak ze zdawalnością tego?
konica
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2010, o 14:32

Re: Zakończenie studiów

Post autor: konica »

A o prawo do wykonywania zawodu można ubiegać się dopiero po dostaniu dyplomu? Wcześniej nie da się z jakimś zaświadczeniem z uczelni nic?
Demotywator
Posty: 24
Rejestracja: 5 lip 2015, o 21:19

Re: Zakończenie studiów

Post autor: Demotywator »

konica pisze:A o prawo do wykonywania zawodu można ubiegać się dopiero po dostaniu dyplomu? Wcześniej nie da się z jakimś zaświadczeniem z uczelni nic?
wiem,ze mozna wczesniej dostac odpis dyplomu, ale to pytaj w dziekanacie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zakończenie studiów

Post autor: Korczaszko »

W lutym załatwia się wszystkie formalności związane z końcem studiów. We Wrocławiu mówi się na to sczytywanie ocen, w odpowiednim systemie podawało się oceny i wyliczało średnią (nie wiem jak teraz jak jest usos) z wydrukiem, zdjęciami, obiegówką, kasą za dyplom itp szło się do dziekanatu i dopełniało formalności. Data sczytywania jest datą zakończenia studiów, parę dni później jest do odbioru zaświadczenie o zakończeniu studiów, potem przed absolutorium odbiera się odpis dyplomu, suplementy do dyplomu a absolutorium jest taką oficjalną galą w czasie której wręcza się dyplom. W tym czasie większość już pracuje lub odbywa staż.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości