Strach przed ptakami, a studiowanie weterynarii

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
abuz
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2016, o 22:02

Strach przed ptakami, a studiowanie weterynarii

Post autor: abuz »

Witam.

Zacznę od tego, że zastanawiam się nad studiowaniem weterynarii. Od dziecka uwielbiam zwierzęta, ale z jednym wyjątkiem: boję się ptaków (uraz z dzieciństwa). Strach jest na tyle silny, że gdy widzę blisko gołębia na mieście to potrafię pójść inną drogą, tylko żeby obok niego nie przechodzić.

I tutaj moje pytanie do studentów lub absolwentów weterynarii: czy w ciągu całych studiów jest bezpośredni kontakt z ptakami? Chodzi mi o kontakt z żywymi ptakami, ale również z martwymi. Bardzo mi zależy na tej informacji.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Strach przed ptakami, a studiowanie weterynarii

Post autor: Kas_ia »

W ciągu pierwszych 4 lat, to zbytniego kontaktu z ptakami nie ma, przynajmniej we Wrocławiu. Pamiętam, ze na II roku na chowie i hodowli zwierząt mieliśmy wizytę w kurniku uczelnianym - oglądaliśmy kury, kto chciał to mógł sprobować złapać na ręce. Na anatomii topograficznej, też na II roku mieliśmy sekcję kury. Na IV roku na andrologii pobieranie nasienia od koguta - kto chciał mógł spróbować . I do tej pory chyba tyle. Na V roku jest rpzedmiot Choroby drobiu", więc nie wiem jeszcze, jak tam sprawa wygląda, ale strzelam, że większy nacisk i tak jest na teorię
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: Strach przed ptakami, a studiowanie weterynarii

Post autor: JellyTime »

W Lublinie przez trzy lata nie zobaczyłam ptaka - ani żywego ani martwego
Wetolszt100
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2015, o 09:19

Re: Strach przed ptakami, a studiowanie weterynarii

Post autor: Wetolszt100 »

W Olsztynie na II roku na technologiach w produkcji zwierzęcej jest wyjazd na fermę indyków, i na anatomii topograficznej sekcja kury
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość