Pielęgniarstwo 2016/2017

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Z tego co odpisałaś, to bardzo pozytywnie się te studia zapowiadają ♡

lumosriver
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2015, o 15:32

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: lumosriver »

sa pozytywne kierunek bardzo fajny jesli lubisz pomagac ludziom
jest wesolo, ale czasem te dojazdy mecza, nie.? ja z Knurowa autobusem dziennie 2 godz w jedna strone.
generalnie pielegniarstwo polecam (narazie )
sum wybralam dlatego ze mam najblizej
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

2godziny?! A ja narzekałam, że będę mieć godzinę z tego mojego cudownego Sosnowca.
Właśnie. Często się zdarza spóźnić bo korki? Katowice słyną z wiecznych kolejek na drogach-

lumosriver
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2015, o 15:32

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: lumosriver »

taa nawet asystenci sie czasem spozniaja, bo jest problem z parkingiem i wielkim korkiem na panewnickiej
komunikacja miejska chodzi calkiem dobrze, nie spozniaja sie za bardzo te katowickie autobusy.
"12 forever !
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Czyli potwierdziłaś, że lepiej zainwestować w kartę śkup niż w prawo jazdy

lumosriver
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2015, o 15:32

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: lumosriver »

oo tak chociaz te karty skup to tez jest jakis dramat
a benzyna bardzo drogo wychodzi jesli jezdzilabys w pojedynke.
ja z kolezankami 4 jezdzimy tez i dopiero wtedy sie oplaca
natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

lumosriver, jejku super, że nam uchyliłaś rąbka tajemnicy". wg mnie zapowiada się ciekawie, a przedmioty jeszcze bardziej. ja na rekrutacji mam 211,5 pkt i też jak Rodravn mam cichą nadzieję, że pomimo 500 kandydatów trafię na I listę.
jeśli chodzi o samą maturę podobno zdawalność biologii w tym roku to 30% i chyba tam nikt na ten lekarski się nie dostanie, mimo tego powiększonego limitu miejsc, tragedia, czyli tzw. Dobra Zmiana=brak lekarzy i upadek NFZ, brawo!
lumosriver, ja mam do Ciebie pytanie. otóż nie jestem zbytnim orłem z matematyki, czy ona się pojawia na tych studiach lub jakieś podobne przedmioty? i zdradź nam swoją ogólną opinie, czy jesteś zadowolona z tych studiów czy jakbyś miała wybrać jeszcze raz - jak my teraz, czy byś wybrała pielęgniarstwo na SUMie?
napisałaś też, że kończysz I rok, już macie praktyki zawodowe? czy ten szpital w którym masz je jest z góry narzucony, czy możesz sobie wybrać, bo osobiście jestem z Bytomia i tam mi by było bliżejgt
czy w bibliotece jest ogólny dostęp, łatwy do książek i czy Tobie sprawiło jakiś kłopot ze zdobyciem potrzebnych podręczników?
no i mam też pytanie do samym kandydatów, macie kogoś znajomego, kto z Wami zamierza iść na studia do Katowic?
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Przeglądałam właśnie listę potrzebnych dokumentów. I tu wielkie wołanie o pomoc. Chodzi mi o dwa dokumenty - deklarację podjęcia studiów (tzw. wpis na I rok) i oświadczenie w sprawie spełnienia warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez opłat.". Obszukałam całą stronę ŚUMu - ani widu ani słychu o jakichś wzorach tych pism.
Dalej. Jak próbujecie drukować podanie, to też wam nie drukuje obywatelstwa? Wpisałam ręcznie, ale nie wiem, czy tak może być.

A co do znajomych. Słyszałam, że dwie dziewczyny z liceum się wybierają i moja dawna znajoma (jeszcze z czasów przedszkola) - przynajmniej co do pielęgniarstwa, bo bardzo dużo osób z mojej szkoły celuje w farmację, analitykę, ratownictwo i wszelkiej maści inne kierunki medyczne na ŚUMie.
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

Ooooo tyle informacji przydatnych, super, dziękujemy ja mam 119 punktów, jak macie jakieś wtyki i jak powiecie że się z tym dostanę to zmienicie moje życie z tego horroru co przezywam
lumosriver
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2015, o 15:32

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: lumosriver »

No niestety Rodravn nie moge pomoc ci z tymi papierami, bo niestety nie pamietam a nie chce wprowadzac cie w blad papierologia przy przyjeciu sprawia klopot nawet pracownikom dziekanatu :p

Natcza matematyka moze pojawic sie w 2 semestrze na przedmiotach takich jak biochemia i biofizyka, ale nie martw sie, biofizyki sa 2 zajecia, a na biochemii operujesz kalkulatorem i wzorem Matma przyda się bardziej do obliczania procentów z Twojej obecności na zajęciach - na niektorych zajęciach musisz miec 80% obecnosci wiec trza pilnowac kiedy mozna sobie nie przyjsc juz

Z kierunku narazie jestem bardzo zadowolona, daje mi duzo satysfakcji, zwlaszcza rozmowy z pacjentami na praktykach, widac ze doceniaja to ze ucze sie takiego zawodu, sa wyrozumiali i cierpliwi, aczkolwiek pewnie za kilkanascie lat bede przeklinac dzien w ktorym zlozylam podanie na SUM (ciezka robota i niska placa, wiecie o co kaman ).

Jeśli chodzi o SUM, jestem niezadowolona z tego że wieksze poszanowanie maja tam cwaniaczki a nie ambitni studenci. Chodzilam na wszystkie, serio wszystkie wyklady xd i wyszlam na tym gorzej niz osoby ktore sie nigdy na nich nie pojawily, takze radze Wam zebyscie ogarnely swoj system chodzenia tak zebyscie byly zadowolone i nauczone

A praktyki wakacyjne mozna robic indywidualnie (wtedy mozesz wybrac sobie swoje miasto) lub grupowo (wtedy idziesz grupa studentow do szpitali, ktore maja podpisane umowy z śum), ja odrabiam w moim miescie, mieszkam 500m od szpitala podobno sa kontrole, wiec lepeij nie kombinowac z tym zeby wam oddzialowa przybijala ze jestescie a wy w domu
lumosriver
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2015, o 15:32

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: lumosriver »

, jak chodzi o biblioteke, to nigdy nie mialam potrzeby tam isc, z tego co wiem to ma system informatyczny i tam pokazuje jakie ksiazki i kiedy sa do wypozyczenia

sama odkupilam ksiazki i atlasy w formacie pdf, mam tez wydrukowane podreczniki i zbindowane-
bardzo chetnie Wam odsprzedam jezeli bedziecie chcialy to piszcie
natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

Ucieszyłaś mnie z tą matematyką, bo mnie już mój chłopak straszył (chodzi na Polibudę), że bd mieć jakieś podstawy, ale na szczęście mnie tylko straszył Widać, że jesteś zadowolona, ciekawie jak będzie w prawdziwym życiu - prawdziwym zawodzie już. Jest teraz kryzys pielęgniarek, myślałyście o wyjeździe za granicę? Tam ten zawód jest bardziej doceniany: wypłaty i szacunek, a chyba każde z nas oczekuje tego drugiego, chociaż wg mnie te kwestie obydwie się ze sobą wiążą
Ja z chęcią napiszę jeśli będę wiedziała czy się dostanę. A jakbyś wypowiedziała się i oceniła doktorów i profesorów wykładających na zajęciach? Pewno jest różnie
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Oby nam się udało jednak tych wyjazdów za granicę oszczędzić. :c

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości