Wychowanie fizyczne i poziom angielskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Echolud
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:16

Wychowanie fizyczne i poziom angielskiego

Post autor: Echolud »

Dzień dobry,
Mam pytanie dotyczące podania na kierunek lekarski w którym mogę wybrać wychowanie fizyczne, ponieważ na kierunku lekarskim jest ono nieobowiązkowe ale może jednak warto? Bo wtedy jako fakultet chyba się liczy tak?
I jeszcze pytanie a pro po poziomu języka angielskiego- do wyboru mam wyższy albo niższy", który lepiej wziąć? Dodam, że w szkole miałem realizowany tylko podstawowy, choć maturę rozszerzoną pisałem ale poszła średnio.
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Wychowanie fizyczne i poziom angielskiego

Post autor: miholp94 »

Nawet jak pójdziesz na WF to nie liczy się on jako fakultet (przynajmniej nie liczył się 3 lata temu) - jeżeli chodzi o zajecia to są to gry zespołowe/siłownia ja polecam, zawsze to okazja żeby się poruszać.

Angielski wyższy daje Ci możliwość uzyskania zwolnienia z egzaminu, który pisze się na 2 roku, niższy nie daje Ci takiej możliwości - jeżeli chodzi o poziom trudności to zależy na kogo trafisz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wychowanie fizyczne i poziom angielskiego

Post autor: Mårran »

Oba poziomy - niższy i wyższy - kończą się takim samym egzaminem. Wyższy, jak kolega napisał, daje możliwość zwolnienia. Angielski na gumedzie to generalnie głównie słówka medyczne plus trochę gramatyki, ja akurat miałam niemiecki, więc o poziomie ang się nie wypowiem, ale u nas różnic wielkich nie było.
Pani Buka
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Wychowanie fizyczne i poziom angielskiego

Post autor: Razar »

Mam też pytanie związane z angielskim. Czy po zdaniu anatomi i lektoratu będę miał styczność z tym językiem na innych przedmiotach? Czy podczas specjalizacji zalicza się język obcy?

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wychowanie fizyczne i poziom angielskiego

Post autor: Mårran »

Generalnie z angielskim stykasz się cały czas, zwłaszcza jak a) chcesz się dokształcać b) piszesz pracę naukową. Artykuły - te sensowne - są po angielsku, niektóre podręczniki też. Nie mówiąc o nieocenionych giełdach od ingliszy
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości