Lekarski 2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Cadrigar
Posty: 20
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:00

Lekarski 2016

Post autor: Cadrigar »

Piszcie kto się dostał, integrujmy się Jak ktoś ma jakieś info o pierwszych zajęciach lub ogółem o zajęciach w Bydgoszczy to piszcie Sam chciałbym zapytać co się przerabia najpierw na anacie i czy warto już poczytać trochę
Trujkont
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2016, o 08:15

Re: Lekarski 2016

Post autor: Trujkont »

Chyba ja. Orientujesz się czy jest jeszcze szansa na akademik? Lub szukasz może kogoś do wynajęcia mieszkania? Jestem otwarty na rozmowę.
aleksrum
Posty: 6
Rejestracja: 2 cze 2016, o 20:04

Re: Lekarski 2016

Post autor: aleksrum »

Ja się dostałam, ale zastanawiam się czy nie iść do Olsztyna na UWM. Ktoś coś może mi podpowiedieć? Niestety nie znalazłam za dużo informacji na temat leku na UWM, a dla mnie liczy się przede wszystkim poziom nauczania.
MaryEW
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2016, o 22:41

Re: Lekarski 2016

Post autor: MaryEW »

Też się dostałam, wiecie może czy funkcjonuje już jakaś grupa fb na medycynę 2016?
Ingooou23
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2016, o 15:58

Re: Lekarski 2016

Post autor: Ingooou23 »

Hej, też się dostałam, niestety nie znalazłam żadnej grupy na fb, ale warto może taką założyć)
Mógłby się ktoś tutaj wypowiedzieć o poziomie nauczania na cm umk. Dokładniej chodzi mi o LEK)
Cadrigar
Posty: 20
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:00

Re: Lekarski 2016

Post autor: Cadrigar »

Ja już sobie znalazłem pokój, więc raczej nie szukam wspólokatorów. A co do grupy na fb to chętnie, tam się łatwiej rozmawia i może więcej osób ją znajdzie
PtakKuba
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2016, o 12:22

Re: Lekarski 2016

Post autor: PtakKuba »

Cześć, ja też się dostałem i jestem ciekaw jakie książki itp. rzeczy trzeba kupić. Wyczytałem na stronie rekrutacyjnej, że informacje wiszą w uczelni. Sprawdził ktoś to może? Trochę słabo specjalnie tylko po taki spis jechać.
Awatar użytkownika
kinguszka
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2015, o 14:16

Re: Lekarski 2016

Post autor: kinguszka »

Gratuluje Wam dostania się na medycynę!

Jeśli chodzi o książki to z własnej autopsji mogę Wam podpowiedzieć, które się przydadzą.

Z anatomii na pewno zestaw Bochenków i Skawin + atlas Sobotta (bardziej polecany) lub Netter. Oprócz tego musicie się zaopatrzyć w fartuch, zmienne obuwie, czepek, rękawiczki. I nie uczcie się anatomii w wakacje, odpocznijcie, bo potem się napracujecie. Ewentualnie na 1 zajęcia możecie coś poczytać o kręgach i żebrach, żeby wiedzieć o czym się mówi. Ale nikt Wam nic nie zrobi jak czegoś nie będziecie wiedzieć

Na histologii obowiązuje Sawicki, moim zdaniem warto się w niego zaopatrzyć, ale niektórzy radzą sobie bez niego. Biologia molekularna - Genetyka Drewy i Krótkie Wykłady - obie pozycje konieczne. Z biofizyki teoretycznie obowiązkowy jest Jaroszyk, ale moim zdaniem nie warto go kupować, ewentualnie można wypożyczyć. Z embriologii również nic nie trzeba, wystarczą wykłady.

Cała reszta zapychaczy typu historia medycyny, etyka, socjologia, psychologia - żadne książki nie będą potrzebne.

W drugim semestrze dochodzi biochemia - zestaw Harper + Bańkowski i parazytologia - Kadłubowski, Choroby pasożytnicze Buczek i skrypty pani profesor.

Myślę, że to takie niezbędne minimum. Zresztą sami zobaczycie, że będziecie się uczyć z wielu źródeł, nie tylko z książek, ale też z notatek, skryptów i czasem coś doczytywali z internetu

Jeśli chodzi o poziom to ciężko mi ocenić poziom całych studiów będąc po pierwszym roku. Na pewno nie jest to UJ czy WUM, nie jest to czołówka uczelni. Ale to co mogę już powiedzieć, to że na pewno to ile się nauczycie zależy tylko od Was, bo nikt za Was wiedzy nie przyswoi Na 1 roku najwięcej nauki będzie z anatomii i ona moim zdaniem stoi na wysokim poziomie. Dużo pracy też będzie z biologii molekularnej i parazytologii.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem!
milenia
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 19:15

Re: Lekarski 2016

Post autor: milenia »

Również zaczynam lekarski w Bydgoszczy i szukam powoli mieszkania. Jakby ktoś chciał się dołączyć to zapraszam jedną lub lepiej dwie chętne dziewczyny do wspólnych poszukiwań
Awatar użytkownika
ingooou
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 22:40

Re: Lekarski 2016

Post autor: ingooou »

[at]
Spotkałam się z wieloma opiniami, ze CM UMK to uczelnia gorszej kategorii, czy coś w tym rodziaju. Kompletnie tego nie rozumiem, bo przecież program jest wszedzie taki sam, uczymy się tego samego i tylko od nas zależy na jakim poziomie przyswoimy tą wiedzę.
Co o tym myślisz?
Czy odczułaś coś takiego, w porównaniu ze studentami innych uczelni?
Awatar użytkownika
kinguszka
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2015, o 14:16

Re: Lekarski 2016

Post autor: kinguszka »

Nie wiem, czy gorszej kategorii to dobre określenie, ale na pewno nie jest to wiodąca uczelnia. Z tego co mi wiadomo LEK wypada raz trochę lepiej, raz trochę gorzej, ale nigdy w rankingach CM wysoko nie było. Co nie oznacza, że nie ma naprawdę dobrych wyników i chyba właśnie to świadczy o tym, że najwięcej zależy od własnej pracy. Chyba, że ktoś ma naprawdę duże aspiracje, planuje karierę naukową, czy prowadzenie jakichś badań, to wówczas warto celować w te najlepsze ośrodki, bo one na pewno dają największe możliwości rozwoju.

Tak jak mówiłam, ciężko mi się wypowiedzieć na temat całych studiów mając za sobą tylko 1 rok, ale rozmawiając ze znajomymi z innych uczelni mogę powiedzieć, że różnice w programach na pewno jakieś są, bo przedmioty są prowadzone w różny sposób i w różnym czasie. Ale ogólnie uczymy się tego samego i wszędzie żeby coś osiągnąć trzeba się uczyć, nie ma innej rady
asocjacyjna
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2016, o 16:59

Re: Lekarski 2016

Post autor: asocjacyjna »

Ja (studiuje) studiowałam niestacjonarnie lekarski i nie polecam. Przenosze się w tym roku do innego miasta. Co do pytania. Nie bez przyczyny ta uczelnia ma najgorsze wyniki LEKU. Asystenci nie pomagają, nie odpowiadają na pytania i często sami nie wiedzą, np. co przedstawia preparat. To nie są żarty. Wykłady obowiązkowe - w 2 godziny profesor robi to, co można w domu/autobusie zrobić/przeczytać w 20 min. Tak,tak medycyna to nie wakacje. Ale czas jest cenny i szkoda marnować go na pierdyliard wykładów, które, poza anatą, nie przydają się do niczego. Katedry robią problemy, niekiedy przez studentów, którzy piszą jakieś śmieszne skargi i zażalenia -,- potem cała grupa ma przesrane. Wiem, że dużo negatywnych opinii na temat uczelni może być przekłamanych, ale Collegium Magicum serio zasłużylo na taką reputację jaką mają.
Atmosfera między studentami zazwyczaj okej w niektórych grupach jest mega wyścig szczurów, w innych go brak. Jak wszędzie.
Powiem tak, wiele osób studiujących w Bydzi powie, że super, że wynik leku zależy od Ciebie. jasne, co mają mówić? Że źle wybrali, że są na najgorszej uczelni w Polsce? Między sobą tylko mowiona jest prawda i zaczyna się narzekanie. W tym roku, ze względu na niskie progi dużo osób ma zamiar sie przenieść gdziekolwiek indziej. Ci, co nie byli zorientowani tegoroczną matura i nie zarejestrowali się nigdzie bardzo żałują, że przegapili szansę na ucieczkę.
Co do miasta to kwestia dyskusyjna. Mi się podoba, blisko uczelni jest Focus, gdzie można zjeść, iść na lody w zimie i wypić kawę. Tak, tak, jak mamy okienko 4godzinne gdzieś tzeba iść W weekend mało się dzieje, zdecydowanie nie jest to rozrywkowe miasto. Wiosną o tyle dobrze, że do pubu na Starym można pójść. Ceny w porządku.

Uczelnia ma swoje plusy, wiadomo. Studia niestacjonarne są tu najtańsze w Polsce. Miejsca zajęć rozlokowane w centrum, więc całkiem dobry dojazd. Akademiki koło szpitala jurasza, są piękne! Ale cena ponad 600 zł za dwójkę to lekka przesada.

Co mogę doradzić ludziom zastanawiajacym się na CM umk - jeśli macie inny wybór nie wahajcie się

PtakKuba
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2016, o 12:22

Re: Lekarski 2016

Post autor: PtakKuba »

A jak to wygląda z językiem? Anatomia jest wymagana po łacinie czy po angielsku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości