Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Kaamilaa pisze:To chyba właśnie dobrze, że jest w czym wybierać. wszystko przede mną ale z tego słyszałam to nikt z moich znajomych nie ma traumatycznych wspomnień.
właśnie wspaniale, naczytałam się, że praktyka w rzeźni jest niezbędna, a tu poznań oferuje taką szeroką gamę praktyk i jestem ciekawa czy naprawdę można ominąć mniej przyjemne miejsca
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Chimera »

Najgorzej to mają chyba wegetarianie na takich praktykach w rzeźni
Awatar użytkownika
Wetawpigułce
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2016, o 17:49

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Wetawpigułce »

Hej gdyby ktoś chciał już trochę poczytać o tym co go czeka na 1 roku
aga25
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2014, o 18:36

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: aga25 »

ja trochę z innej beczki. Wysłałam wczoraj dokumenty do Olsztyna - niewiem czy do jutra dojdą. I w związku z tym pytanie, czy liczy się data nadania dokumentów? Czy muszą być koniecznie dostarczone do 15.00?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Chimera pisze:Najgorzej to mają chyba wegetarianie na takich praktykach w rzeźni
Jakoś dają radę Nikt im tego mięsa potem jesc nie kaze xd
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: aguu »

Inuki pisze:RoyalFlash, finansowo nie ma to sensu. Ale jeśli dzięki temu robisz w życiu to co kochasz i pomagasz tym, którym chcesz pomóc, to jest to więcej warte niż jakakolwiek wypłata. Nie wszystko robi się dla pieniędzy.
Też tak kiedyś myślałam, ale życie nie jest takie piękne. Praca jest ciężka, brudna(nie oszukujmy się, to nie jest czysty zawód) i bywa niebezpieczna. Nie ma się czasu praktycznie na nic, kolega pracuje pon-pt po 10h i co drugi tydzień spędza CAŁY weekend w pracy. Jak nie jesteś pod telefonem(a ludzie potrafią zadzwonić o 3 w nocy bo ich pies kaszlną 3 razy) to siedzisz i się douczasz bo po studiach za przeproszeniem g***o umiesz. Ludzie są coraz bardziej roszczeniowi, oczekuje się natychmiastowego efektu najlepiej bez żadnej diagnostyki (no ewentualnie darmowej) po jak najmniejszych kosztach i w jak najkrótszym czasie bo jak się pracuje to nie ma czasu na codzienne przyjeżdżanie z pieskiem/kotkiem do lecznicy. Zarobki małe jak na to ile musimy wiedzieć i ile zasuwać. Nie wszystko robi się dla pieniędzy, ale za coś trzeba żyć :p no chyba, że ma się partnera/rodziców milionerów, którzy będą Cię sponsorowali a wetę potraktuje się jako hobby Nikt chyba nie chce egzystować od pierwszego do pierwszego. Oczywiście kocham zwierzęta i chciałabym dla nich jak najlepiej, ale lepiej zdać sobie jak najszybciej sprawę z tego, że weterynaria to biznes.
Kas_ia pisze:
Chimera pisze:Najgorzej to mają chyba wegetarianie na takich praktykach w rzeźni
Jakoś dają radę Nikt im tego mięsa potem jesc nie kaze xd
Potwierdzam, dajemy radę, nie mamy wyjścia Nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy, mówiąc wprost jest OKROPNIE, ale w ciągu tych kilku lat studiowania mieliśmy styczność z taką ilością zwłok, że podchodzi się do wszystkiego mniej emocjonalnie. Już widzę minę dr M. jakbym się przy niej rozpłakała
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

aguu, moja wypowiedź mogła zabrzmieć trochę infantylnie, ale była jedynie odpowiedzią pytanie, jaki ma sens studiowanie weterynarii, jeśli nie przynosi to większych korzyści finansowych, niż inne zawody.
Wiem, że to ciężka praca. I wiem, że nikt nie pracuje na pełen etat charytatywnie, a wypłatę pod koniec miesiąca każdy chce mieć jak największą.
Jednak bez względu na to, jaki to zawód, praca zajmuje większość naszego czasu i uwagi. Niewiele zostaje czasu wolnego, a trzeba jeszcze zrobić zakupy, zająć się domem, w przyszłości większość ludzi chce założyć rodzinę. W efekcie mało czasu zostaje, by te pieniądze wydawać i jakoś się nimi nacieszyć. Dlatego warto, aby sama praca sprawiała przyjemność, była interesująca, pozwalała się rozwijać i dawała poczucie spełnienia. Bo nie ma już czasu na hobby, które mogłoby spełnić te potrzeby.
Bez kończenia studiów (a przynajmniej tak ciężkich studiów) też da się zarabiać i to niekoniecznie mniej. I kosztuje to mniej wysiłku. A mimo to ludzie podejmują się tych studiów, poświęcają swój czas i wiele zarwanych nocy. Gdyby chodziło tu tylko o pieniądze, to studiowanie nie miałoby sensu. Ale moim zdaniem ma. I chyba ma też dla większości ludzi wypowiadających się w tym wątku
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

nicpon500 pisze:dorotkaa96, ja mam plan na 1 sem z poprzedniego roku to jak coś priv
Czy mogłbys mi wysłac? Zstanawiam sie czy pogodzę pracę ze studiami
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Klaudyna123 pisze:Zstanawiam sie czy pogodzę pracę ze studiami
z tego co tutaj widzę, jak studenci piszą o braku czasu, zarwanych nocach i poświęceniu odpowiedz sobie ale nie jestem jeszcze studentką, to tylko moje wrażenie.

Czy studenci, którzy odbyli praktyki w rzeźni itp chcieliby co nieco poopowiadać? w jakich czynnościach uczestniczycie, a jaki naprawdę powinien być zakres Waszych działań, jest jakaś rozbieżność?
gdzieś znalazłam, nie wiem przy której uczelni, że student powinien mieć ze sobą zestaw 2 nowych noży masarskich. po co taki sprzęt?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Ines1993 »

Inuki, dobrze mówisz, świetnie jeśli Ty masz takie podejście, ale wcale nie ma aż tak wielu takich osób (przynajmniej po kilku latach studiów, bo rzeczywistość trochę to weryfikuje). Po części mojej grupy z którą mam lepszy kontakt mogę powiedzieć że blisko połowa osób była bardzo zniiesmaczona i zdziwiona, gdy dotarło do nich ile zarabia ten cudowny weterynarz z powołania leczacy zwierzątka. Przepraszam, że tak krótko, po prostu świat nie jest taki piękny a i na pasje można mieć czas pracując w leczeniu i będąc krótko po studiach, ale może to rzeczywiście nieliczne wyjątki którym się poszczescilo. Musze kończyć, żeby przyzwyczajać się do strasznie malowanej tu przyszłości, jaka mnie czeka i jechać na praktyki, może wieczorem napiszę więcej, jeśli wrócę o ludzkiej porze.

Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Ines1993 »

Dorotka96 - nóż jest potrzebny w czasie badania poubojowego. Mi lekarz pokazał papierkowa stronę pracy w rzeźni, badanie przedubojowe (w zasadzie w przypadku świń jest to obserwacja ich, nie żadne łapanie i dokładne badanie, chyba że wykazują jakieś objawy), ubój (lekarz musi sprawować nad nim nadzor,.ale tego nie robi, tak samo studentowi wety nikt nie będzie kazał), badanie poubojowe (głównie oglądanie narządów i tuszy plus nacięcia)badanie w kierunku wlosni (tu też potrzebny nóż do pobrania próbek mięśni - zwykle przepony). I taki dzień lekarza w rzeźni, ciągle to samo, chyba że wykryjesz jakąś tak istotna chorobę jak afrykański pomor świń czy pryszczyca, to idą całe procedury.

Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaya »

Klaudyna123 pisze:
nicpon500 pisze:dorotkaa96, ja mam plan na 1 sem z poprzedniego roku to jak coś priv
Czy mogłbys mi wysłac? Zstanawiam sie czy pogodzę pracę ze studiami
Dużo zależy jaka to praca. Można starać się o indywidualną organizację studiów, wtedy można zapisywać się na grupy, które Tobie pasują. Ja mam zamiar właśnie starać się o taki tryb bo muszę połączyć doktorat z wetą, a za rok lub dwa z pracą.

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Ines1993, I w zasadzie kiedy już wiesz jakie są procedury, wszystko widziałaś, masz możliwość wybrania sobie stanowiska na te 2 tygodnie, czy masz obowiązek spędzać tyle samo czasu np w papierkach oraz na badaniach zwierząt?

słyszałam już wiele na temat, że jak student się sprzeciwia to potrafią mu napisać, że odbył 4 godziny stażu danego dnia, a był 8 godzin i inne bzdety.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości