Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: _włóczykij »

I teraz obstawiam230 pkt.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: egocentryk »

niestety, ale coraz wiecej osob decyduje sie na matme i tez obawiam się, ze wzrosna
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: _włóczykij »

Dokładnie, a w mojej szkole więcej osób zdawało matmę R niż biologię i chemie nawet.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: egocentryk »

u mnie byly 2 klasy mat-biol-chem i jedna mat-chem i z roku na rok coraz wiecej pisze biol chem i mat
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Jestem po trzecim roku, więc może się wypowiem bo mialam już pierwsze praktyki.
Farmakologia - zajęcia są koszmarne, nudne, trwają po 4h i polegają głónie na czytaniu prezentacji z rzutnika. Przedmiot jak wiadomo -ciężki, zdawalność egzaminu w czerwcu- 20/70 osób. Podęcznikiem naczelnym jest Katzung - amerykańska książka nieuwzględniająca polskich realiów. Najgorsza książka jaką przyszło mi czytać na tych studiach.
Dermatologia - blok trwa 2 tygodnie, jest prowadzony w sposób ciekawy, na obchodzie wszystko tłumaczone, pokazywane. Mam wrażenie że z tego przedmiotu dużo wyniosłam. Egzamin jest ustny z prof. Plackiem, który ma wspaniałe podejście do studentów( traktuje z szacunkiem), jednocześnie jest sprawiedliwy w ocenianiu. Za dobre wyniki w nauce można przystapić do egzaminu zerowego. Dermatologia trwa 1 semestr. Zajęcia wymagające ale i satysfakcjonujące. Podręcznik naczelny to Dermatologia Jabłońskiej, ale trzeba uważać na wykłady i materiały od profesora.
Pediatria - różnie, jedne bloki prowadzone lepiej, inne gorzej. Najciekawsze zajęcia na naonatologii. Zajęcia wymagające. Na początku każdych wejsciówka. Podręcznik - biały KAwalec.
Chirurgia- pani profesor miła, tłumaczy, badamy pacjentów. Blok oceniam pozytywnie.
Interna - zależy jak się trafi( w sensie do jakiego szpitala ). W jednym nauczysz się mnóstwo, w innym wcale.
Ogólnie zajęcia klinicze oceniam na duży plus, natomiast farmakologia to porażka, ale myślę że tak jest na więszkosci uczelni.
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Aha - trzeci rok jest znacznie gorszy niż drugi w kwestii wolnego czasu. Jest go naprawdę niewiele. Od rana do południa bloki, potem po południu do wieczora inne zajęcia. Mnóstwo czasu schodzi na dojazdy w tę i z powrotem do różnych szpitali po całym Olsztynie. W opinii wielu moich kolegów jest to jak dotychczas najgorszy rok, w mojej opinii - pierwszy był gorszy ze względu na możliwość odpadnięcia na amen + człowiek nie umiał się uczyć. ALe nie ukrywam - w tym roku wiele razy padałam na ryj z przemęczenia. Podobno na czwartym znowu luz - pożyjemy zobaczymy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości