Książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
inkartad
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2015, o 18:22

Książki

Post autor: inkartad »

Witam, odziedziczyłem po starszym bracie trochę książek medycznych i chciałbym się was spytać które z nich przydadzą się na leku w Lublinie Podaje tytuł,autora oraz rok wydania. Jeśli byście mogli to odrazu napiszcie które ksiązki na który rok studiów. Są dedykowane na UJ ok. 10 lat temu.

Patologia – Jerzy Stachura i Wenacjusz Domagała – 2003

Choroby wewnętrzne – Andrzej Szczeklik – 2005

Farmakologia i Toksykologia – Mutschler – 2001

Atlasy anatomiczne – Sinelnikov – 1989 (po angielsku)

Chemia ogólna z elementami biofizyki – Teresa Kędrzyna – 2002

Atlas anatomiczny – Sobotta -2001 (po łacinie)

Podstawy Immunolgii – Włodzimierz Ptak – 2000

Farmakolgia chorób serca – Joel Kupersmith – 1998

Diagnostyka internistyczna – Jan Tatoń – 2002

Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową – Stefania Jabłońska – 2005

Farmakologia po prostu – Ryszard Korbut – 2007

Podstawy patofizjologi człowieka – Piotr Thor – 2001

Kompendium histologii – Tadeusz Cichocki – 1998

Wybrane zagadnienia z pediatrii – Jacek Pietrzyk - 2004

2 skrypty Jerzego Aleksandrowicza
Załączniki
13901647_908949072582532_2029457712_o.jpg
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Książki

Post autor: natrix »

Przyda się Patologia Stachury do patomorfologii, Choroby skóry Jabłońskiej (dermatologia) i atlas anatomii.
"Farmakologia Mutschlera - zależy od asystenta, może się przydać, aczkolwiek nie wiem, czy w nowszych wydaniach nie ma jakichś istotnych różnic.
Szczeklik - wydanie z 2005 r. jest już dosyć stare. Wytyczne, klasyfikacje itp. często się zmieniają, co roku jest nowe wydanie. Przez kilkanaście lat nazbierało się sporo istotnych różnic, więc lepiej kupić nowsze - jeśli się wie, co się zmieniło, to może wystarczyć takie sprzed 2-3 lat, chociaż najlepiej mieć aktualne. Najbardziej przydaje się mały podręcznik, z dużego się tylko czasami doczytuje (rzadko).

Reszta się nie przyda (a przynajmniej ja z nich nie korzystałem, nie są to zalecane książki i nie słyszałem, żeby ktoś korzystał).

Jeśli chodzi o plan studiów - aktualny plan dla swojego roku będziesz miał na Wirtualnej Uczelni, po założeniu konta (chyba we wrześniu). Orientacyjnie - plany sprzed 2-4 lat są tutaj:
umlub.pl/studenci-i-doktoranci/plany-studiow/kierunek-lekarski/
inkartad
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2015, o 18:22

Re: Książki

Post autor: inkartad »

Jeszcze jeśli chodzi o Atlas Sobotty to on jest po łacinie a w Lublinie podobno jest angielski do anatomii, jak to jest?
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Książki

Post autor: natrix »

Tak, od kilku lat jest angielski (ja jeszcze miałem po łacinie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości