Matura 2017 stara podstawa

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Matura 2017 stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Witam, jest to mój pierwszy post. Jestem świeżo po maturze (wiem, trochę zbyt późno jak dla niektórych, 93r.) i postanowiłem zdawać biologię poziom podstawowy oraz rozszerzony w 2017 r. oczywiście idąc starą podstawą jak wiadomo. Niestety na moją niekorzyść, jestem kompletnie zielony w tych sprawach, nie wiem od czego zacząć się uczyć, których działów itp., aczkolwiek jestem zbyt bardzo zdeterminowany żeby to zdać . Czy mógłby Mi ktoś pomóc jak to wszystko do kupy zabrać, na jakich działach skupić się w podstawie oraz rozszerzeniu oraz polecić jakieś repetytorium bądź książki, z których mógłbym się solidnie przygotować do tej matury(książki tylko i wyłącznie ukierunkowane pod starą podstawę)? Pomocy
kullfitre
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 12:58

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: kullfitre »

Cześć! Ja też jestem rocznik 93` i piszę maturę z biologii oraz chemii Studiowałem informatyke rok, ale nie mój temat. Później inżynierię materiałową, bylem w najlepszej 3. Ale zachciało mi sie studiować w USA poniewaz tam mam rodzinę, ale jednak tak mi wyszlo w zyciu ze musze czekac na zielona kartę wiec mam 7 lat na skonczenie studiow. Wiec pójde wysoko bo mam czas

Co do pytania: Mysle że stare matury są mniej otwarte oraz mnie jest kombinowania, tak slyszalem że nowa jest przeciwinstwem do tego aczkolwiek nie jakieś ekstrema.
Polecam Witowskiego. Ale ogolnie co sie bedziesz robic to i tak dobrze, bo mysle ze liczy sie czas poswiecony na nauke. Im wiecej tym lepiej
Powodzenia Dziadku
W stanach studiuja ludzie w kazdym wieku i to normalne mam nadzieje ze w Polsce nie wytykaja Palcami? Czy sie myle?
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Siemasz. Mi się wydaje, że czasem warto poczekać i kierować się przemyślanymi decyzjami niż skończyć na prywatnej uczelni i dyplom zdobyć drogą kupna, płacąc za czesne albo iść gdzieś z musu, bo presja społeczeństwa (każdy musi mieć wykształcenie"). Stąd wybrałem drogę krętą i pogmatwaną, ale przekonałem się, że nie ma co iść na łatwiznę. Chciałbym studiować ratownictwo medyczne i iść gdzieś w Polskę na jakiś w miarę przyzwoity uniwerek ostatnio chodzę zdołowany z powodów dla innych mogące wydawać się dziwne, że już jestem za stary itp. ale z tego co widzę nie jestem sam i czuję się pocieszony . Nie ma co opuszczać rąk, trzeba walczyć o swoją przyszłość i nie ulegać presji otoczenia oraz opiniom, że jesteśmy za starzy na studia

A wracając do tematu, czy mógłbyś polecić Mi jakieś repetytorium bądz vademecum, z którego mógłbym uczyć się do rozszerzenia? (mam książki Lewińskiego 3 klasy OPERON, ale raczej nie ma w nich jakiś konkretów, wszystko jest okrojone, są dobre do złapania jakiś podstaw)
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Dziadku93 pisze:Siemasz. Mi się wydaje, że czasem warto poczekać i kierować się przemyślanymi decyzjami niż skończyć na prywatnej uczelni i dyplom zdobyć drogą kupna, płacąc za czesne albo iść gdzieś z musu, bo presja społeczeństwa (każdy musi mieć wykształcenie"). Stąd wybrałem drogę krętą i pogmatwaną, ale przekonałem się, że nie ma co iść na łatwiznę. Chciałbym studiować ratownictwo medyczne i iść gdzieś w Polskę na jakiś w miarę przyzwoity uniwerek ostatnio chodzę zdołowany z powodów dla innych mogące wydawać się dziwne, że już jestem za stary itp. ale z tego co widzę nie jestem sam i czuję się pocieszony . Nie ma co opuszczać rąk, trzeba walczyć o swoją przyszłość i nie ulegać presji otoczenia oraz opiniom, że jesteśmy za starzy na studia

A wracając do tematu, czy mógłbyś polecić Mi jakieś repetytorium bądz vademecum(pod starą podstawę)z którego mógłbym uczyć się do rozszerzenia? (mam książki Lewińskiego 3 klasy OPERON, ale raczej nie ma w nich jakiś konkretów, wszystko jest okrojone, są dobre do złapania jakiś podstaw)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: Mårran »

Polecam najpierw zajrzeć do arkuszy, przejrzeć klucze odpowiedzi, bo może się okazać, że te okrojone podstawy to 90% potrzebnej do matury wiedzy. Matura to nie sprawdzian dla kujonów.
Pani Buka
kullfitre
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 12:58

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: kullfitre »

Siema, ciesze się że odpisałeś.
Ja ogólnie stworzyłem takie coś że wykroiłem w Paincie pytanie i odpowiedz z KAŻDEJ matury ze stronie CKE w sumie to jestem jeszcze w trakcie. Mozolne to zajęcie i bardziej polecam w normalnej wersji wydrukowanej.
Niektórzy robią magistra po 30-stce lub doktora po 40-stce. Żadna nowość Ale chociaż żeby jakoś nie za staro wyglądać przy młodych trzeba dbać o zdrowie, ja właśnie ide biegać - przydatne z pożytecznym
kullfitre
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 12:58

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: kullfitre »

Ale ile chciałbyś mieć procent ? Napisz jakąś próbną i zobacz gdzie stoisz. Ja tak zrobiłem pare i jestok 45-55% a dopiero 3 miesiące się ucze Powodzenia
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Ja dopiero co zacząłem się uczyć, jestem w połowie przerabiania działu o protistach Myślisz, że wystarczy Mi spokojnie 9 miesięcy, żeby napisać mniej więcej na 40-45% ? Bo tylko tyle w zasadzie potrzebuję, moim celem jest WUM, na boku ćwiczę trochę sprawnościówkę, ponieważ słyszałem, że to jeden z punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na tej uczelni
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Matura 2017 stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Wiem o co chodzi, też wycinałem sobie zadania z matur z tamtych lat i z różnych innych operonowskich arkuszy z konkretnych działów, gdy kułem matematykę Moja wiedza o matematyce była zerowa ze szkół hhe, a zdałem na 42% majową(dumy nie ma, ale Ja jestem zadowolony, bo liczyłem na 30%) Matury są bardzo schematyczne, wystarczy wyćwiczyć pewne schematy hehe . Mam nadzieję, że z biologią jest podobnieale w końcu nie o to chodzi, chciałbym zaprzyjaźnić się z tym przedmiotem na następne 3 lata i wykorzystywać wiedzę o człowieku później w pracy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość