Co zrobić?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Co zrobić?

Post autor: twins97 »

A więc dostałam się i na fizjoterapie i na dietetyka co lepsze? na co się że tak powiem bardziej opłaca jeżeli chodzi o prace w przyszłości? bardzo proszę o pomoc plus planuje poprawiać mature niestety nie mam możliwości zostać rok w domu bo mnie rodzice cisną i musze na jakieś studia iść. i na których łatwiej będzie mi się uczyć jeszcze do matury
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co zrobić?

Post autor: Mårran »

Twins, musisz przemyśleć, co by Ci bardziej pasowało na przyszłość, gdybyś miała tam zostać. Oba zawody stoją podobnie w możliwościach zatrudnienia: różowo nie jest, więc trzeba się wybijać. Pamiętaj też, że fizjoterapia to często praca siłowa.
Pani Buka
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Co zrobić?

Post autor: Sokol »

Planujesz poprawić maturę więc myślisz o jakimś innym kierunku w przyszłości?
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Co zrobić?

Post autor: twins97 »

Własnie fizjoterapia to trzeba pracować siłowo. no właśnie chciałabym w przyszłości dostać się na lekarski ewentualnie farmacja, biotechnologia
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Co zrobić?

Post autor: Sokol »

twins97 pisze:Własnie fizjoterapia to trzeba pracować siłowo. no właśnie chciałabym w przyszłości dostać się na lekarski ewentualnie farmacja, biotechnologia
A co boisz sie siłowej pracy? Przecież i tak nie skończysz tych studiów jak sie dostaniesz na wymienione kierunki. Pytanie co będzie jak się nie dostaniesz? Jak już chcesz wybierać z wydziału nauk o zdrowiu to idź na pielęgniarstwo. Najlepsza opcja, jak się nie dostaniesz na wymienione kierunki to można skończyć pielegniarstwo i na zachód na bardzo dobrych warunkach.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Co zrobić?

Post autor: persil1991 »

W fizjoterapii ostatnio zmiany na plus. Jest to już zawód medyczny, dietetyka nie. Ale na chwilę obecną zawody porównywalne.
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Co zrobić?

Post autor: twins97 »

Sokol pisze:
twins97 pisze:Własnie fizjoterapia to trzeba pracować siłowo. no właśnie chciałabym w przyszłości dostać się na lekarski ewentualnie farmacja, biotechnologia
A co boisz sie siłowej pracy? Przecież i tak nie skończysz tych studiów jak sie dostaniesz na wymienione kierunki. Pytanie co będzie jak się nie dostaniesz? Jak już chcesz wybierać z wydziału nauk o zdrowiu to idź na pielęgniarstwo. Najlepsza opcja, jak się nie dostaniesz na wymienione kierunki to można skończyć pielegniarstwo i na zachód na bardzo dobrych warunkach.

Tylko wlasnie czy wyjade za granice nie mam tam zadnej rodziny.




Wsumie sie zastanawiam ale skoro fizjoterapia to zawód już teraz to chyba bardziej sie na to oplaca isc kurcze sama nwm. moze jeszcze jakies rady?

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Co zrobić?

Post autor: ameba11 »

Ja bym wybrała dietetykę, bo daje możliwość spokojnej, umysłowej pracy, a nie głównie fizycznej
Pseudopisarka
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2015, o 19:29

Re: Co zrobić?

Post autor: Pseudopisarka »

Jak chcesz poprawić maturę to najbardziej opłaca się zostać w domu. Negocjuj z rodziną, zaplanuj powtórki i do dzieła . Po co iść na studia, których tak naprawdę nie chce się kończyć? Lepiej teraz być rok do tyłu niż później całe życie męczyć się w pracy, która niby jest w porządku, ale jednak miała być inna, więc. Później i tak nikt nie będzie pytał, czy dostałaś się za pierwszym, czy za drugim razem. A rodzicom warto zakomunikować, że masz swoje życie i decyzja, czy i kiedy idziesz na jakie studia należy tylko i wyłącznie do ciebie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co zrobić?

Post autor: Mårran »

Pseudopisarka pisze:masz swoje życie i decyzja, czy i kiedy idziesz na jakie studia należy tylko i wyłącznie do ciebie.
życie życiem, ale to rodzice płacą za ten rok i za studia
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości