I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Exe99
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:26

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Exe99 »

czy rzecza ktora poruszana jest na pierwszych zajeciach z anatomii jest osteologia?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Anielka »

ludzie spokojnie, korzystajcie z ostatnich tak długich wakacji uczenie do przodu i tak nie pomoże, po drugie trzeba wiedzieć czego się nauczyć - wbrew pozorom nie całego Bochenka
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Ciii, niech się uczą

Jest przesąd, że kto się uczy w wakacje nie zdaje roku. Do tej pory na znanych mi przypadkach się sprawdziło
MedPaul11
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2016, o 18:11

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: MedPaul11 »

Cześć wszystkim. Jestem tutaj nowy, więc jeśli coś zrobię nie tak to proszę o wybaczenie i poprawienie mnie . Mam pytanie do studentów naszej uczelni odnośnie anatomii. Wiem że uczymy się po polsku i po angielsku, kupiłem atlas nettera (po ang.) i podręcznik skawiny (najnowsze wydanie po ang. i łac.) i mam wątpliwości co do nauki polskiego nazewnictwa. Najlepiej dokupić drugi atlas z polskim mianownictwem czy lepiej sobie tłumaczyć? Są jakieś dobre słowniki w wersji elektronicznej? Tłumaczenie słownikiem znajdującym się w atlasie wydaje się bardzo czasochłonne (albo się mylę). A może polskie nazwy podadzą profesorowie/asystenci na wykładach/ćwiczeniach? Jak Wy się uczyliście i jak jest najlepiej? Sam do tego też z czasem dojdę, ale zdaję sobie sprawę z trudności studiów i chcę mieć jakikolwiek ogląd na sytuacje, żeby w październiku się uczyć a nie organizować z nauką
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

Najlepiej sie uczyc tak, ze masz jednocześnie przed sobą Skawine i Nettera i rownolegle to co czytasz w książce sprawdzasz w atlasie. Wtedy nie potrzebujesz żadnych słowników

MedPaul11
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2016, o 18:11

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: MedPaul11 »

Ale chyba nie wszystkie nazwy struktur, które są zaznaczone w atlasie, są w skawinie? Chyba że nie trzeba umieć tych wszystkich nazw z atlasu ( w co bardzo, bardzo wątpię ), ale domyślam się że czytając jednocześnie skawinę i patrząc w atlas główne nazwy się załapie, a tylko pojedyncze słowa z tych szczegółowych struktur trzeba będzie sobie przetłumaczyć, dobrze rozumiem?
panidziobaq
Posty: 53
Rejestracja: 5 sty 2015, o 18:09

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: panidziobaq »

Zależy od dokładności atlasu, ale tak z 95% tych struktur trzeba umieć d nie wszystko jest w skawinie, ale większość jest ofc miana po polsku i angielsku
langewee
Posty: 2
Rejestracja: 8 wrz 2016, o 18:42

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: langewee »

Cześć. Wiecie może czy jeśli robiłem badania podczas rekrutacji, to czy muszę zrobić jeszcze jakieś inne. Bo w aktualnościach na stronie wydziału lekarskiego pojawiła się informacja o badaniach okresowych studentów, tylko nie wiem czy to dotyczy się też studentów 1 roku A do dziekanatu trudno się jest dodzwonić
grzegrzółka

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: grzegrzółka »

Jeśli, przy rekrutacji zrobiłeś badanie Medycyny Pracy to Ciebie to nie dotyczy w tym zakresie. Proponowałabym zrobić Ci jedynie badanie na nosicielstwo w sanepidzie bo będą potrzebne na praktyki, a być może też w trakcie roku ktoś Was zaczepi".
izazaw
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2015, o 05:55

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: izazaw »

Hej, czy ktoś może mi napisać jak wyglądał w tamtym roku warunek z histologii, wygląda na to że niestety tak się skończy.Czy dużo osób go nie zdało i czy normalnie w październiku chodzi się na zajęcia z II rokiem?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

Hej, spokojnie, przecież masz jeszcze kilka dni do 3. terminu ) też go miałam rok temu i był zdecydowanie normalniejszy od drugiego. Pytania giełdowe, wiec warto przerobic ich jak najwiecej (jeśli chcesz, mam bardzo dużo gield z opisowek, moge Ci podesłać). I najwazniejsze - w odpowiedziach pisz WSZYSTKO co wiesz na dany temat, nawet jeśli o to nie pytają, tutaj zdecydowanie działa zasada im więcej tym lepiej - polecam, sprawdziłam na sobie i działa )
izazaw
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2015, o 05:55

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: izazaw »

Bardzo Ci dziękuję za otuchę , jeśli możesz to prześlij mi giełdy,jakieś mam ale może nie wszystkie. Mój adres [at].pl. Jeszcze raz wielkie dzięki
izazaw
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2015, o 05:55

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: izazaw »

Bardzo Cię proszę o te giełdy żebyś w wolnej chwili mi przesłała, wiem na pewno że części nie mam, a niestety ponoć z nich powtórzyło się część pytań na drugim terminie. Mam nadzieję , że na trzecim wejdzie więcej pytań które uda mi się przerobić. Mój adres oczywiście bez tej kropki na końcu. Z góry bardzo,bardzo dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości