Neurobiologia oraz lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gravis
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, o 01:14

Neurobiologia oraz lekarski

Post autor: Gravis »

Wiem że podobny temat już pojawił się na forum, ale jestem dość zdeterminowany ponownie zapytać.
Mam taki dylemat jestem po pierwszym roku leka i bardzo jestem zainteresowany neurobiologią (oczywiście na SUMie) i tu moje pytanie czy znajdzie się ktoś kto studiuje czy studiował (czy w ogóle można.) jednocześnie neurobiologie i lekarski?

Jeśli tak to na którym roku najlepiej zacząć? W zasadach rekrutacji na neurobiologie nie ma wzmianki o jednolitych studiach mgr (tylko licencjackie). Myślałem o trzecim/czwartym roku studiów.

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Neurobiologia oraz lekarski

Post autor: MrBrightside »

A czy neurobiologia organizowania przez WLK to nie jest tylko drugi stopień?
Gravis
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, o 01:14

Re: Neurobiologia oraz lekarski

Post autor: Gravis »

Zgadza się, neurobio to drugi stopień i w związku z tym moje pytanie czy jest jakakolwiek możliwość ominięcia studiów I stopnia będąc na jednolitych mgr (lek)?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Neurobiologia oraz lekarski

Post autor: MrBrightside »

Wątpię. 2. stopień z neurobiologii można zacząć po 1. z neurobio, ale pewnie też po zwykłym bio i paru innych kierunkach, jednak wymogiem jest chyba tytuł licencjata w którymś z tych pokrewnych kierunków. My, studenci lek, nie mamy sejwa w postaci licencjatu, jeśli przerwiesz studia po 3 roku, to nie masz z nich absolutnie nic, wykształcenie nadal jest średnie. Pewności oczywiście nie mam, ale wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, że da się robić drugi stopień z pominięciem pierwszego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości