Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Jadwinior
Posty: 34
Rejestracja: 23 lip 2016, o 20:26

Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Post autor: Jadwinior »

Witam!
Po kilku konsultacjach z forumowiczami i przejrzeniu setek wątków wybrałam i kupiłam materiały do nauki. Czy powinnam dodać coś jeszcze? Jak oceniacie taki zestaw?

Pytanie do tych, którzy już zdawali: Ile czasu poświęcaliście dziennie na naukę, jaką ilość materiału przerabialiście, ile zadań rozwiązywaliście? Z jakim rezultatem?

Podręczniki Biologia na czasie cz. 1, 2 i 3 - wyd. Nowa Era
Maturalne karty pracy Biologia na czasie cz. 1, 2, 3 - wyd. Nowa Era

Trening przed maturą, B. Bukała wyd. Omega:
Komórka. Metabolizm komórkowy
Komórka. Skład chemiczny i struktura
Bezkręgowce
Strunowce
Fizjologia zwierząt z elementami fizjologii człowieka
Bakterie, rośliny, grzyby
Fizjologia roślin
Genetyka
Ewolucjonizm

Repetytorium zdasz.to wyd. WSiP
Arkusze zdasz.to wyd. WSiP

+arkusze z poprzednich lat oczywiście

We wrześniu rozpocznę III klasę LO. Pierwsza powtórka materiału jest już za mną - powtórzyłam materiał dotychczas przerobiony. Planuję dwie powtórki całości materiału w roku szkolnym + cały kwiecień na trudne zagadnienia. Może lepiej zrobić jedną, ale dokładniej? Nie chodzę i nie będę chodzić na korepetycje, dziennie na przygotowania mogę poświęcić max. 1.5h dziennie w tygodniu i 4h dziennie w weekendy. Jak szacujecie moje szanse na opanowanie materiału w takim zakresie, by zdać powyżej 90% przy przeciętnych zdolnościach do nauki i zapamiętywania? Podobny wątek wrzucam z chemii. Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Post autor: Mårran »

Nikt Ci na pewno nie powie, ale szanse masz, pewnie. IMO 1,5h dziennie przez rok starczy spokojnie.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Jadwinior
Posty: 34
Rejestracja: 23 lip 2016, o 20:26

Re: Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Post autor: Jadwinior »

Bo właśnie nie wiem czy to nie za mało, ale więcej czasu nie mam, chodzę do dwóch szkół.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Post autor: Mårran »

Jak szybko ogarniesz, czego się uczyć, a czego nie, czyli jak się uczyć konkretnie pod maturę, to czasu Ci spokojnie starczy.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Jadwinior
Posty: 34
Rejestracja: 23 lip 2016, o 20:26

Re: Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Post autor: Jadwinior »

Rany, chociaż ktoś we mnie wierzy, he he. Wszyscy mówią, że się nie uda - z jednej strony boję się bardzo, że mają rację, a z drugiej jeszcze bardziej chcę wszystkim pokazać, że potrafię.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Materiały i plan nauki. Matura z biologii.

Post autor: Mårran »

Rób swoje, po kolei, systematycznie, a nie będziesz musiała siedzieć godzinami
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości