Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Dorotka36
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2014, o 14:13

Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Post autor: Dorotka36 »

Witam wszystkich użytkowników - jestem tu po raz pierwszy

Swój problem opisałam w temacie wątku. Po oparzeniu na mojej twarzy widnieje blizna wielkości ok. 3 cm długości i 2 cm szerokości. Chyba nie muszę nikomu wyjaśniać co to znaczy dla kobiety . Czytałam już o różnych metodach usuwania blizn - peeling chemiczny, zabiegi złuszczające, metody chirurgiczne czy wreszcie usuwanie laserowe

Moje pytanie brzmi czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i jaką metodą pozbyła się blizny? Bardzo boję się, że zabieg może nie być do końca skuteczny i mimo wszystko na mojej twarzy pozostanie jakiś ślad poparzenia. Jeśli znacie najskuteczniejsza metodę proszę o radę.

Pozdrawiam,
Dorota
red_lips77
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2014, o 17:29

Re: Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Post autor: red_lips77 »

Współczuję, blizny po oparzeniach są paskudne. Sama również przez to przeszłam. Nie wiem dokładnie jak bardzo oparzenie uszkodziło Twoją skórę, ale są duże szanse na całkowite pozbycie się blizny. Osobiście usuwałam swoją bliznę laserem (była nieco mniejsza od Twojej - ok 2x2 cm) i szczerze polecam tę metodę:) Co do pozostałych sposobów nie mogę się wypowiedzieć bo nie miałam z nimi do czynienia.
Głowa do góry, na pewno się uda
Dorotka36
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2014, o 14:13

Re: Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Post autor: Dorotka36 »

Dzięki za odpowiedź. Teraz muszę tylko znaleźć odpowiedniego specjalistę w Warszawie. Gdzie robiłaś swój zabieg red_lips77?
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Post autor: Magda93 »

Kup sobie maść tranową (kosztuje 2 zł), maść wiesiołkową (linoeparol za 7 zł), maść z wit. A (2 zł), maść propolisową (6 zł), cepan oraz jakieś serum z wit. c (najtańsze to juvit C to krople dla dzieci ale kobiety tego używają jako serum na zmarszczki) i smaruj na przemian bliznę. Blizny nie usunie to zapewne ale powinno pomóc.
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Post autor: affeck »

Ja miałem bardzo podobnie na luku brwiowym. Z tym, że moja blizna nie była głęboka i wyleczyłem ja bio oilem. Natomiast nie wiem, jak jest w twoim przypadku. Trzymam kciuki, żeby obeszło się bez większych zabiegów.
eneya
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2018, o 16:47

Re: Jak skutecznie pozbyć się blizny z twarzy? Pomocy!

Post autor: eneya »

Odświeżę temat. Współczuję, jeśli chodzi o blizny na twarzy, można czuć się nieprzyjemnie z takim śladem. Ja miałam bliznę na przedramieniu, bardzo mi przeszkadzała. Stosowałam kilka miesięcy Sutricon. Plastry. Naklejałam regularnie i udało się naprawdę w ogromnym stopniu usunąć tę bliznę. Bardzo polecam, tylko cierpliwości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość