ŚUM lek-dent - wszystko co kandydat wiedzieć powinien

lollexxx

Re: ŚUM lek-dent - wszystko co kandydat wiedzieć powinien

Post autor: lollexxx » 8 lip 2015, o 16:16

@Izaaa
Ja za kserówki, notatki i skrypty dałem chyba 250 zł, ale wiadomo, że w ciągu roku się dokupuje kserówki, więcej materiałów. Uwaga, bo znajdzie się z pewnością sporo osób, które będą chciały Was naciągnąć na niebotyczne kwoty, bo "ich notatki są najlepsze" ;)
Według mnie nie warto kupować nowych książek, ewentualnie do anatomii, a tak to wypożyczać z biblioteki lub korzystać z kserówek. Ja sam myślałem, że nie umiem się uczyć z kserówek, ale spokojnie, nie ma różnicy, a nawet jest łatwiej brać gdzieś ze sobą.

@lenaaam95
Tak, korzystałem ze skryptów ze starszych roczników. Na początku byłem sceptycznie nastawiony, bo były pozakreślane (a ja nie potrafiłem nigdy się z takich uczyć:D), ale te zakreślania były przydatne, bo wiedziałem, na co mam zwrócić szczególną uwagę (mimo, że tam 85% jest zakreślonego ;) )
Z anatomii atlas miałem swój, mam Pituchową, parę Skawin (czego nie miałem doczytywałem z Pituchowej). W drugim semestrze jest układ nerwowy i tam z reguły korzysta się ze skryptu prof Ślusarczyka, w porywach jakieś fragmenty z Bochenka (ja ten tom miałem chyba w PDF). Miałem też Gołębia, ale z niego praktycznie nie korzystałem. Na topografię przydaje się skrypt uczelniany.

Awatar użytkownika
ryniofit8000

Post autor: ryniofit8000 » 8 lip 2015, o 17:06

Stoma też się już uczy anatomii po angielsku?

lollexxx

Post autor: lollexxx » 8 lip 2015, o 19:24

Od dwóch albo trzech lat mamy anatomię tylko po polsku. To też jest pewien ewenement, bo łacinę jako osobny przedmiot mamy na ocenę i jednak trzeba sporo słówek sobie przyswoić ;) Na angielskim, jako osobnym przedmiocie uczy się słówek stricte stomatologicznych.

Delaila

Post autor: Delaila » 12 wrz 2015, o 11:31

Hej.

Od tego roku akademickiego zaczynam studiować lek-dent na ŚUM-ie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co jeśli chodzi o potrzebne materiały do studiowania? Czy należy kupić już jakieś pozycje? Jeśli tak, to jakie? Czy część zdobywać dopiero w październiku, na uczelni? Proszę o pomoc. :twisted:

Awatar użytkownika
mrsdavis

Post autor: mrsdavis » 13 wrz 2015, o 09:08

Delaila, wszystko to już zostało napisane. W moim opisie jest wyszczególnione, co jest Ci potrzebne na poszczególne przedmioty. Natomiast ktoś wyżej pisał już u kupowaniu materiałów od starszych roczników.

marqiz

Post autor: marqiz » 7 wrz 2016, o 19:42

Cześć, ja mam głupie pytanie. Czy na III roku na stomie potrzeba mieć stetoskop ?

ODPOWIEDZ