II rok Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
medicina
Posty: 22
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 10:29

Re: II rok Katowice

Post autor: medicina »

Imo, 2 rok jest lepszy niż 1. Uczyć się trzeba, ale są to naprawdę przyjemniejsze rzeczy no i jest trochę ćwiczeń, więc na fizjo uczysz się tyko na semki, więc co 2 tygodnie masz luz ( 1 rok dla mnie to byl jakiś dramat, pełno zapychaczy typu socjo,etyka, itp, jedynym ciekawym przedmiotem był med rat ). Jeśli przeżyłaś 1 rok z takim letalnym zestawem asystentów, to teraz będzie tylko lepiej. Nie próbuj się nawet załamywać na starcie! No co ty!
A biochemia była w tym roku bardzo spoko. Kolosy byly spoko, wejściówki byly spoko, egzamin był spoko, jak się uczysz, to zdajesz. Trust me, Głowa do góry! Jedynym twoim zmartwieniem powinno być to, czy do biochemii założysz zeszyt z motylkami czy konikami i czy wiesz, gdzie są twoje nowe sale do zajęć A jak coś, to na priv przed pierwszym kołem napisz, to ci powiem czego się trzeba uczyć a czego nie

Jak jesteś taka nadgorliwa to weź sobie przeczytaj pierwszy wyklad z fizjo, to zobaczysz, że nie zmyślam, zarty pani profesor zawsze są pocieszne

Good luck na tym 2 roku!
abcabcabc
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 17:17

Re: II rok Katowice

Post autor: abcabcabc »

a czy na biochemię trzeba mieć w małym palcu cały materiał z chemii w liceum? warto go powtórzyć? czy może biochemia to zupełnie inny rodzaj nauki, że uczy się raczej niż pamięć niż logicznie?
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ellen100p »

medicina, dzięki! Budujące słowa zawsze spoko
A tak w sumie, to gdzie są te sale zajęć?
Aha! A te wykłady z fizjo to znajdę gdzieś na chomiku czy coś? W zeszłym roku jakoś wszystko miałam i nie miałam potrzeby szukać w internetach i teraz nawet nie bardzo wiem gdzie
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: II rok Katowice

Post autor: sternensucherin »

Podbijam pytanie o biochemię - czy warto coś powtórzyć z licealnego materiału? I tak ogólnie na które zajęcia opłaca już się wcześniej przygotować i zaczął odgruzowywać pamięć?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: II rok Katowice

Post autor: MrBrightside »

W Kato przedmiot nazywa się biochemia z elementami chemii i te elementy chemii to dwa ćwiczenia z obliczeń na początku semestru. :p Można sobie przypomnieć stężenia i pH, ale jakieś wybitnie trudne te zadania nie były z tego co pamiętam. Na samej biochemii bardziej od wiedzy z chemii przydaje się licealna biochemia z biologii, ale nie ma sensu tego powtarzać. Na ćwiczenia skrypt na blaszkę, a do kolosów Harper/piony starczają.
medicina
Posty: 22
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 10:29

Re: II rok Katowice

Post autor: medicina »

W tym roku mieliśmy na drugich zajęciach wejściówkę z calej chemii organicznej (takie podstawy), można powtórzyć (wzory, nazewnictwo, charakterystyczne reakcje typu biuret, trommer, tollens). No i w skrypcie jest temat ze stężeń i ph. I to tyle z takiej stricte chemii szkolnej. Najlepiej zobaczyć rozpiskę tematów zajęć ze strony katedry. Jakby nie bylo, biochemia to chemia organizmu ludzkiego wiec będzie o witaminach hormonach enzymach cukrach tluszczach bialkach i dna w wielkim skrócie Ogarnijcie strony katedr, tam z fizjo i biochy jest calkiem sporo informacji. Niedługo immuny tez wrzuca rozpiskę

Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: II rok Katowice

Post autor: sternensucherin »

Dzięki za odpowiedź! A moglibyści tak po krótce wyjaśnić o co chodzi z pionami, poziomami i innymi skosami z biochemii? Jest to faktycznie przydatne i można dzięki temu zaoszczędzić czas przy nauce czy to tylko się przydaje wojownikom superhelisy?
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: II rok Katowice

Post autor: karooolajn »

Szczerze Ci powiem, że mnie piony przydały się na pierwsze trzy kolokwia Bez nich i tak bys dał/a radę pewnie, ktos wrzuci w wersji elektro
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ellen100p »

Pisaliscie, że książka do fizjo zależy od asystenta. No ale dajmy na to ze trafię na asystenta do którego Konturek to co? Jak się nauczę z Ganonga to będzie źle? Chyba nie. albo która książka lepiej pod egzamin? Chciałabym się zdecydować na jedną, bo później tylko wszytsko stoi na półce a korzysta się z jednej

Plus odnośnie immunow. Korzystaliscie z tego Gołębia czy jednak tylko prelekcje? Nie wien czy kupować czy sobie darować no i jak z egzaminem, z czego on jest?

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: II rok Katowice

Post autor: Erick »

Kupować nie warto, bo chyba na lajcie idzie wypożyczyć Gołębia, przynajmniej ja tak miałem. Egzamin to zlepek wszystkiego możliwego. Najlepiej od razu zerknąć jakie były pytania i co trzeba przerobić. Z Gołębia do egzaminu na pewno trzeba zrobić nadwrażliwości, typy itd. Ogólnie egzamin to opisy przypadków i trzeba do tego dopiąć wiedzę z immunologii. Na zajęcia starczą prelekcje (w większości przypadków )
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: II rok Katowice

Post autor: makebelieve »

Podpowie ktoś czy będę mieć bardzo przewalone mając fizjo i immuny jednego dnia?
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ellen100p »

makebelieve,
Chyba mam gorzej Ćwiczenia z biochy i immuny tego samego dnia a następnego fizjo
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: II rok Katowice

Post autor: makebelieve »

ellen100p, ja w sumie nie wliczając narazie angielskiego i fakultetów, bo pewnie wrzucą nam w czwartek i piątek to co 2 tygodnie miałabym zajęcia tylko w poniedziałek i środę (no i nie licząc gównoprzedmiotów we wtorki)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości