biochem maturka

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
vvvc
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 16:55

biochem maturka

Post autor: vvvc »

Hej. Stworzyłem zestaw książek do maturki, ale w pewnych miejscach mam wahania, proszę o opinię kogoś kto z nich korzystał.

Podręczniki biologia
-Biologia na czasie era 1-3
-Ciekawi świata Operon 1-3 *czy odkrywamy na nowo będzie lepsze? Wstępnie jestem za ciekawymi, ponieważ jest tam więcej grafiki, tabelki, odkrywamy na nowo to nudny ciąg tekstu

Podręczniki chemia - taki sam zestaw i to samo pytanie A może ktoś korzystał z oficyny edukacyjnej - fundamenty, pierwiastki i zw.nieorg., ch.org. danikiewicza Może to będzie lepsze niż operon?

Zbiory zadań
Do biologii lepiej wybór testów Persony czy zeszyt ćwiczeń z komentarzem czarnockiego? Te zbiory miałyby służyć powtórzeniu teorii tuż po przerobieniu materiału z podręczników.

Chemia - Pazdro czy wybór testów Persony? Zbiory maturalne mam opracowane, chodzi tylko o zbiory, które będę robił do marca po przerobieniu teorii z podręczników.


Warto inwestować w vademeka/repetytoria? Czy lepiej zrobić notatki na podstawie 2-óch różnych podręczników i podstawy programowej?

Od marca do kwietnia zbiory maturalne np.Teraz matura czy Bukała na kwiecień - maj - arkusze - 1-2 dziennie z każdego przedmiotu. Proszę o pomoc w wyborze w/w zbiorów/podr.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: biochem maturka

Post autor: persil1991 »

vvvc pisze:Podręczniki biologia
Gdy sam wybierałem podręcznik do maturalnych przygotowań, sprawdziłem jakie książki są wymagane w najlepszych liceach. Obecnie jest to Nowa Era.
vvvc pisze:Podręczniki chemia
Jak wyżej
vvvc pisze:Zbiory zadań
Do biologii lepiej wybór testów Persony czy zeszyt ćwiczeń z komentarzem czarnockiego? Te zbiory miałyby służyć powtórzeniu teorii tuż po przerobieniu materiału z podręczników.
Do biologii najlepsze są matury dostępne w internecie. Majowe, czerwcowe, próbne ze stycznia, matury wydawnictw np. Operonu. Jest ich ogrom, a warto je przerobić sumiennie, z analizą klucza. Wiele osób zagłębia się w opasłe zbiory, których zadania często nie oddają maturalnego charakteru, a potem na arkusze czasu nie wystarcza.
vvvc pisze:Chemia - Pazdro czy wybór testów Persony? Zbiory maturalne mam opracowane, chodzi tylko o zbiory, które będę robił do marca po przerobieniu teorii z podręczników.
Jak dla mnie - Pazdro. Wciąż, mimo upływu lat, to najpopularniejszy zbiór zadań z chemii, choć ideałem nie jest.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: biochem maturka

Post autor: ryniofit8000 »

jeśli chodzi o operon to zdecydowanie odkrywamy na nowo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości