Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: meroque »

Chyba musiała mi się znowu wątroba stłuścić, bo gniecie mnie już kilka dni. Czy są jakieś skuteczne sposoby na odtrucie i zregenerowanie wątroby?

Biorę verdin ale nie wiele pomaga.

Nie jem tłusto ani nie jem słodyczy. Ból wątroby mógł być przez wypicie 3 lampek wina przez 2 dni, choć 30 maja piłem przez 2 dni mocny alkohol i nic mi nie było. Albo zatrułem się kwasem salicylowym z tonika.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: karteczka88 »

3 lampki wina przez 2 dni to znowu nie jest tak dużo alkoholu, bez przesady, inni ludzie piją codziennie alkohol w większych ilościach i im nic nie ma może warto udac się do lekarza, dostanie Pan skierowanie na dalsze badania wątroby itp. i może coś poradzi
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: Jakusz »

A może to wrzody? Radzę iść na podstawowe badanie do lekarza - on oceni przyczynę bólu.
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: meroque »

Tylko, że u nas w rodzinie stłuszczenie jest dziedziczne. Jak brat wypije piwo to go wątroba boli ale nie wiem ile czasu. Ja miałem rok temu stłuszczenie wątroby i objawiało się tym samym - codziennym gniecem i tak było miesiąc. Na usg wyszło znaczne stłuszczenie wątroby. Po paru miesiącach stłuszczenie chyba ustąpiło bo przez rok nie bolała mnie wątroba a jadłem nawet tłuste rzeczy Od paru tygodni się odchudzam więc bóle wątroby muszą być od alkoholu, bo przecież krótką przerwę miałem od nie picia lub zatrułem się kwasem salicylowym. Po goleniu przecierałem twarz tonikiem z tym kwasem i czasmi do ust dostawał mi się ten kwas.

Wrzody to nie są bo identyczny ból miałem przy stłuszczeniu i miałem robią też skopię żołądka i nie było wrzodów.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: AnnaWP »

Doradzam rozmowę z lekarzem.
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: JanJensen »

ameline pisze:Gdzie mogę może zakupić ten suplement?
Co do wizyty u lekarza to nie wiem czy jest sens bo próby wątrobowe mam ok ( robiłam sobie badania). Po prostu chciałam zadbać o swoją wątrobę i nie chcę aby mi się próby wątrobowe pogorszyły.
Lekarz, ale nie na badanie tylko na wskazówki do leczenia. Ostropest w każdym sklepie, natkę pietruszki, sproszkowany owoc dzikiej róży. Możesz spytać lekarza o mieszanki ziołowe kilkuskładnikowe, odstaw tłuszcze w produktach typu czekolada i tłuszcze, które trudniej emulgować. Wczesne chodzenie spać, może bez przesady, ale leżeć po 22:30, plus gimnastyka, rozciąganie, skręty tłowia - wszystko co pomaga na ukrwienie i rozciąganie mięśni w tym rejonie.
No i powtórzę jeszcze raz dobry lekarz.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: AnnaWP »

Generalnie nie doceniacie lekarzy. Po pierwsze, mogą określić, czy ewentualne dyskomforty to rzeczywiście problem z wątrobą, może mają zupełnie inne pochodzenie i próby leczenia samemu mogą zaszkodzić, zamiast pomóc. Bo zamiast wspomóc wątrobę podrażnicie sobie np. wrzody żołądka.

Po drugie, lekarz podpowie najlepiej, jakie suplementy rzeczywiście działają, a jakie to pic na wodę i puste hasło reklamowe. Nie każdy lek bez recepty, a i nie każdy suplement, warto łykać jak cukierki. Niektóre realnie szkodzą, a niektóre po prostu nie działają i szkoda wydawać kasę.

Stanowczo lepiej (i bezpiecznie) jest wprowadzić zmiany życia i diety, jak wspomniane żywienie niskotłuszczowe.
EWA1

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: EWA1 »

Nie ma co gdybać tym bardziej że to faktycznie może być sprawa genetyczna.Powinnaś iść do lekarza i o wszystkim mu powiedzieć Wątroba to poważna sprawa.
asmard
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2017, o 13:33

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: asmard »

Mi lekarz zalecił na wątrobę bcaa plus. Właśnie na regenerację i odbudowę. Może i Tobie pomoże, lub również lekarz Ci to zaleci
walkway
Posty: 39
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: walkway »

Jest bardzo wiele suplementów ale proponuje nie wierzyc tka w cudowne reklamy środków na wątrobę w tv ponieważ z tym moze byc bardzo róznie

Jesli chcecie wspomóc regenerację wątroby to polecam:
odstawienie alkoholu
lekka i nietłustą dietę
oraz suplementy zawirające naturalny ostropest. Najlepszy suplement tego typu to Hepa Vitale (swego czasu brałem leki, które mogły mocno obciążać wątrobę i lekarz polecił mi właśnie ten środek).
bibitka
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2016, o 20:26

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: bibitka »

Ja polecam dietę na regenerację wątroby tutaj masz szczegóły [spam] bardzo dobrze zrobi ci ta dieta na pewno bardzo dobrze się poczujesz. Kiedyś lekarz mi też podobną zalecił także śmiało możesz stosować
alessee

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: alessee »

walkway pisze:Jest bardzo wiele suplementów ale proponuje nie wierzyc tka w cudowne reklamy środków na wątrobę w tv ponieważ z tym moze byc bardzo róznie

Jesli chcecie wspomóc regenerację wątroby to polecam:
odstawienie alkoholu
lekka i nietłustą dietę
oraz suplementy zawirające naturalny ostropest. Najlepszy suplement tego typu to Hepa Vitale (swego czasu brałem leki, które mogły mocno obciążać wątrobę i lekarz polecił mi właśnie ten środek).
Mogę tutaj prosić o skład?
alessee

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: alessee »

Ostropest plamisty
Babka plesznik
Czarnuszka Siewna

Chociaż wydaje mi się również,ze dużą rolę odgrywają tutaj proporcje a te są całkiem niezłe jeśli chodzi o ten środek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości