Czy wystarczy?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
vilans90
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 17:09

Czy wystarczy?

Post autor: vilans90 »

Piszę maturę z biologii i chemii po raz pierwszy w 2017. I tutaj pytanie, czy mój zestaw ksiazek jest wystarczajacy do zdobycia wymaganej wiedzy?

Biologia: zbior zadan Witowski, podręczniki z Nowej Ery i Operonu, Vademecum z Operonu, notatki Persila

Chemia: zbior zadan Witowski ,Pazdro I Nowej Ery, podreczniki Nowej Ery, notatki Persila


Dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Czy wystarczy?

Post autor: glikokortykosteroid »

Witowskiego wyrzuć do kosza, z biologii już w szczególności jeżeli liczysz na wynik 80%+. Jako zbiory zadań przyjmij przede wszystkim wszystkie matury, próbne, niepróbne, nie tylko z CKE, ale i z różnych OKE, z Tutora, wszystko co dorwiesz w ręce po prostu. Z chemii Pazdro jest w porządku, zrób sobie również medyka, maturalnie, że zdasz i matura tydzień po tygodniu z chemii i biologii, tam są często takie fajne, nieszablonowe zadania. Ale arkusze przede wszystkim.
vilans90
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 17:09

Re: Czy wystarczy?

Post autor: vilans90 »

na prawdę ten Witowski taki beznadziejny?
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Czy wystarczy?

Post autor: glikokortykosteroid »

Z biologii tak. Z chemii ew. się nada, ale są lepsze zbiory.
vilans90
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 17:09

Re: Czy wystarczy?

Post autor: vilans90 »

a mozesz powiedziec dlaczego?
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Czy wystarczy?

Post autor: glikokortykosteroid »

W Witowskim z chemii jest pełno powtarzających się zadań, w których zmieniają się tylko dane, także po jakimś czasie robisz je z automatu. Taka taktyka jest dobra, gdy przypominasz sobie materiał przed sprawdzianem, ale ucząc się do matury lepiej robić bardziej skomplikowane zadania na myślenie", gdyż tak właśnie matura wygląda. Zadania z biologii wymyślane przez samego Witowskiego są beznadziejne, ponieważ albo odbiegają materiałem od materiału wykładanego w szkole i wymaganego na maturze, albo nie wymagają specjalnego myślenia, albo są przekombinowane. Taka jest oczywiście moja opinia, pozdrawiam.
hiperglikemia
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 13:05

Re: Czy wystarczy?

Post autor: hiperglikemia »

A jakie podręczniki i repetytoria polecacie z biologii?
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Czy wystarczy?

Post autor: glikokortykosteroid »

Uważam, że bardzo dobre są podręczniki z Nowej Ery, ładnie jest tam wszystko opisane i zobrazowane. Z repetytoriów nigdy nie korzystałem, tu polecam zrobienie swoich notatek.
Mati2017
Posty: 3
Rejestracja: 4 paź 2016, o 12:46

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Mati2017 »

Ja polecam repetytorium z Nowej Ery, zastanawiam się jeszcze nad zbiorami zadań i arkuszami, ale czekam jeszcze z tym.
Co myślicie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości