Praktyki pielęgniarskie po I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: chemik987 »

Wiem ze do wakacji wiele czasu i do tego czasu można wylecieć ze studiów ale bedzie te 8 miesięcy na opinię. Gdzie i na jakim oddziale warto robić praktyki żeby się nauczyć czegoś pożytecznego i nie być ganianym do wyłącznie roli salowego/salowej tzn. ścielenia łóżek, toalety chorych itd.(no chyba że za wiele wymagam )
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: Anthrax »

Szpital powiatowy w jakiejś małej miejscowości, izba przyjęć lub oddział chirurgiczny.
Duże szanse na ciekawe praktyki, chociaż nie zawsze jest to regułą
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: Mårran »

Dobra chirurgia, bo tam przyjmują często, dużo i na krótko, więc ciągle trzeba zakładać venflony i kłuć, podłączać kroplówki itp. Poza tym pacjenci często młodsi i nieco lepsi niż na internach, więc pielęgniarki będą pozwalały coś robić studentowi. Na internach i wyniszczonego 80-latka nierzadko nawet pielęgniarka ma problem z wkłuciem.
Pani Buka
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: KatarzynaZSDM »

Szpitalny oddział są ratunkowy! Mnóstwo okazji do zakładania wkłuć, robienia zastrzyków. Dodatkowo jak trafisz na przychylnego lekarza to możesz robić wszystko, no prawie I toalety się prawie nie robi. Oczywiście nie pisze tu o dużych, klinicznych szpitalach. Chirurgii nie polecam bo ogólnie jest dużo studentów, stażystów zawsze a po 1 roku możesz tam zginąć wśród ścielenia łóżek.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: Mårran »

Ja robiłam na chirurgii i byłam jedyną studentką przez większość czasu Kwestia wybrania szpitala. A stażystów na oczy nie widziałam, bo oni siedzieli z lekarzami.
Pani Buka
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: chemik987 »

A co myślicie o onkologii(interesuje mnie ta specjalność narazie i chciałbym zobaczyć jak wygląda Centrum Onkologii) no chyba że nie jest to dobry oddział na praktyki pielęgniarskie?
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: chemik987 »

Mam jeszcze jedno pytanie czy wystarczy być ubezpieczonym od NNW (mam wlasne wczesniej wykupione) na praktykach czy potrzebuje dokupic osobno jeszcze jakiś inny rodzaj(pewnie OC prawda )
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: Mårran »

Trzeba mieć OC. Normalnie uczelnia wykupuje chyba oc, nie wiem, jak u was.
Pani Buka
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: chemik987 »

Ale wykupuje w sensie ze sponsoruje czy tylko w ramach jakiegoś wspólnego ubezpieczenia za które sami płacimy?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: KatarzynaZSDM »

chemik987 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie czy wystarczy być ubezpieczonym od NNW (mam wlasne wczesniej wykupione) na praktykach czy potrzebuje dokupic osobno jeszcze jakiś inny rodzaj(pewnie OC prawda )
Na UMEDzie jest program PZUowski BEZPIECZNE ŻYCIE STUDENCKIE ale uczelnia go nie sponsoruje, niestety NNW i OC trzeba sobie wykupić. I z własnego doświadczenia wiem, że lepiej być ubezpieczonym przez cały rok.nie tylko na czas obowiązkowych praktyk.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: chemik987 »

Jak NNW to oczywiste że musi być cały rok to OC na cos się przydaje poza praktykami?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Praktyki pielęgniarskie po I roku

Post autor: KatarzynaZSDM »

chemik987 pisze:Jak NNW to oczywiste że musi być cały rok to OC na cos się przydaje poza praktykami?
Najlepiej by było aby NNW było cały rok, choć znam osoby, które się ubezpieczają tylko na czas praktyk. OC może być przydatne ale chyba niekonieczne.ja wykupiłam pakiet więc mam NNW, OC prywatne, OC zawodowe i assistance medyczny)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości