Straszny ból kręgosłupa - co robic???

Forum dyskusyjne poruszające problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Petitt

Straszny ból kręgosłupa - co robic???

Post autor: Petitt » 26 lut 2007, o 22:24

Witam serdecznie,
mam poważny problem i jak do tej pory nie mogę znaleźć nigdzie rady co dalej.
ok. 3 miesiące temu podczas meczu w siatkówkę nabawiłem się strasznego bólu kręgosłupa, ale mimo to dograłem do końca, bo to był ostatni set, dojechałem do domu i praktycznie nie mogłem już się poruszyć.
Udałem się na drugi dzień do lekarza - dostałem serię 10 ciu zastrzyków, nastepnie przez 2 tygodnie tabletki, potem skierowanie do neurologa - znów serię zastrzyków, następnie tabletki Meloxic, i jak do tej pory prawie nie widzę żadnej pomocy, a ból jest niekiedy taki że nie jestem w stanie nic zrobić a nawet racjonalnie myśleć.
Odczuwam ogromny ból w kolanie, łydce oraz kostce, z tym ze najgorszy ten w kostce mam takie uczucie jak by ktoś mnie cały czas uderzał po niej młotkiem!!
Przez miesiąc nie trenowałem, lecz od 2 miesięcy to robię choć z wielkim ograniczeniem, ale to jest jedyna rzecz która mi przynosi ulgę - mianowicie na drugi dzien nie czuje wcale bólu ale w kolejnym wraca ponownie.
proszę o pomoc ponieważ na chwilę obecną nie widzę rozwiązania.
Pozdrawiam
Pawel

Jynx

Re: Straszny ból kręgosłupa - co robic???

Post autor: Jynx » 27 lut 2007, o 10:26

Witam Petitt
Kręgi się przesunęły powinieneś udać się do kręgarza (medycyna naturalna) wpisz w googlu kręgarz.

Pozdrawiam
Jynx
∫¾∫

Petitt

Dzięki Jynx

Post autor: Petitt » 27 lut 2007, o 17:11

Dzięki Jynx, wiesz zastanawiałem się nad takim rozwiazaniem, ale wcześniej mi zawsze pomagały 2-3 zastrzyki i było dobrze...ale po przecztaniu Twojego postu zadzwoniłem do kliniki McKenzie-go w Poznaniu i się umówiłem na wizytę, choć przyjdzie mi czekać ok. 2 tygodni, lecz rzeczywiscie nie bardzo jest sens dalej sie męczyć i czekać, tym bardziej że mam skierowanie na takie różne zabiegi: ćwiczenia, tens i jakieś magneto byłem się zapisać dzisiaj ...i co się okazuje...usłyszałem pytanie czy mogę na 15-tą godz....powiedziałem że oczywiście a Pani zapisała: godz. 15-ta.......2 połowa czerwca ??!!
Mysle że do tego czasu bym się zdążył przekręcić, czy to norma??

Mam jeszcze pytanko...co mogą dać jakieś maści rozgrzewające, czy to ma jakiś sens??

Pozdrawiam

Jynx

Post autor: Jynx » 1 mar 2007, o 09:38

Takie szczegóły u kręgarza.
Maść rozgrzewającą stosuje się np. przy korzonkach (zapaleniu nerwów), teŻ jest to bolesne ale przyczyna inna - miejscowe przechłodzenie.

Kiedyś mnie równieŻ przesunęły się kręgi w czasie gwałtownego startu do biegu ale kręgarz naprawił, nie smarowałem Żadną maścią.

Pozdr.
Jynx
∫¾∫

too much

Post autor: too much » 9 sie 2016, o 13:43

wątek dosyć stary , ale tak to niesttey sie kończy jak sie długo nie trenuje poza tym nie wiem ale wydaje mi się chyba nie rozgrzałeś sie dobrze , stąd pewnie ból łydki , kolana itd . A z kręgosłupem ? wiem cos na ten temat . miałam powazny upadek na łyżwach , dobrze ,ze skończyło sie to rehabilitacja a nie czym innym .Ja kolei również miałam ćwiczenia McKenziego na rehabilitacjo u dr Więcka w krakowie . I bardzo dużo mi te terapie dały.

JanJensen

Post autor: JanJensen » 9 sie 2016, o 20:13

suu pisze:Moim zdaniem potrzebna Ci rehabilitacja. Mi pomaga fizjoterapeuta Wrocław. Naprawdę nie ma żartów i tabletki przeciwbólowe nie są rozwiązaniem, można brać kilka dni tydzień, a co potem?
too much pisze:wątek dosyć stary , ale tak to niesttey sie kończy jak sie długo nie trenuje poza tym nie wiem ale wydaje mi się chyba nie rozgrzałeś sie dobrze , stąd pewnie ból łydki , kolana itd . A z kręgosłupem ? wiem cos na ten temat . miałam powazny upadek na łyżwach , dobrze ,ze skończyło sie to rehabilitacja a nie czym innym .Ja kolei również miałam ćwiczenia McKenziego na rehabilitacjo u dr Więcka w krakowie . I bardzo dużo mi te terapie dały.
Tam jest taka informacja: Napisane: 1 mar 2007, o 10:38

Odpisujecie na 9-letni wątek xD . Mega...

Co jeszcze mnie dziś zadziwi...

AnnaWP

Post autor: AnnaWP » 12 lis 2016, o 07:44

Nie, proszę - nie reklamujcie akupunktury na forum, które pretenduje do naukowego!

JanJensen

Post autor: JanJensen » 12 lis 2016, o 14:54

AnnaW_UO pisze:Nie, proszę - nie reklamujcie akupunktury na forum, które pretenduje do naukowego!
To jakiś dowcip, sugerowanie, że akupunktura albo nie ma podstaw naukowych albo nie znajduje w niej zastosowania...

ODPOWIEDZ