przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lilka97
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2014, o 07:00

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: Lilka97 »

mossa pisze:Na pierwszym roku są egzaminy z biologii, chemii, historii medycyny, anatomii i histologii chyba. W starym systemie ludzie się przenosili mając jakieś tam różnice do nadrobienia, nie wiem jak teraz.
O, z historii med. miałam tylko zaliczenie z oceną mam nadzieję, że nie będę musiała tego powtarzać Egzaminowo różniłaby nas chyba tylko histologiato może warto próbować ! I pewnie angielski bo miałam tu póki co łacinę A z biofizy nie macie egzaminu?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: goodman »

Z hist med. seminarki prawdopodobnie ci zaliczą, ale egzamin (ustny u prof.) będziesz musiała zdać. Angielski jak nie miałaś też bedzie do nadrobienia, łaciny u nas nie ma. Egzamin z biofizyki jest na 2 roku w sesji letniej. Dodatkowo będziesz musiała odrabiać fizjo i bioche z 2 semestru 1 roku. Na fizjo na 1 semestrze 2 roku będziesz chodziła ze swoim obecnym rokiem, który ma egzamin w sesji zimowej, a potem na drugim semestrze razem z 1 rokiem i egzamin bedziesz zdawać na 2 semestrze 2 roku. Na bioche dopiero zaczniesz chodzić na 2 semestrze 2 roku razem z pierwszakami i zdasz ją na 1 semestrze 3 roku w sesji zimowej. Nie wiem jak z embrio czy przepiszą, bo u nas to był osobny przedmiot na zal. Prawdopodobnie każą ci jeszcze odrobić 70h fakultetów z 1 roku.
Ogólnie na 2 roku mamy takie egzaminy:
I semestr: biocha, fizjo
II semestr: patomorfa, patofizjo, mikroby, biofizyka, angielski.
ogólnie porównaj sobie rozkład zajęć i bedziesz wiedzieć co i jak:
Załączniki
spis_wykladow_i_cwiczen_2014_2015_I_rok.pdf
(96.13 KiB) Pobrany 24 razy
spis_wykladow_i_cwiczen_2014_2015_II_rok.pdf
(122.79 KiB) Pobrany 19 razy
Lilka97
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2014, o 07:00

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: Lilka97 »

Dzięki goodman
Słabo trochę z tą historią medycyny, bo u nas wyglądało to tak, że każdy robił prezentację na swój wybrany temat (np. o znieczuleniach, chirurgia, leczenie różnych chorób) i opowiadał i za to miał ocenę. Ale nikt z tego nie pytał, nie sprawdzał wiedzy.
Różnice wcale nie wydają się takie ogromne. I biofizykę będę mieć za sobą. Coż mogę próbować szczęścia
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: goodman »

Z tą historią medycyny wygląda to tak, że jest pula ok. 50 pytań do nauczenia. Pytania te są opracowane przez studentów, którzy wydali w kserze skrypt. Ofc są jakieś książki, ale mało komu się chce to czytać, a tym bardziej chodzić na wykłady. Na egzamin możesz sie umówić z profesorką na przedtermin, lub zdać go w sesji. Losujesz 1-3 pytania puli i lejesz wode na ten temat, potem czasem prof zadaje jeszcze jakieś pytania dodatkowe i jak się jej nie wkurzy i powie pare mądrych zdań na ten temat do się dostaje pozytywną, jak ma dobry humor to wszyscy kończą z piątkami, jak się ją wkurzy a przy okazji niewiele wie to albo daje tróję, albo każe przyjść za pare dni jak się nauczy, albo odsyła na następny termin. Generalnie wszyscy zdają. Wystarczy przez jakiś tydzień luźno sobie czytać ten skrypt, albo się spiąć i w 2 dni go wkuć.
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: Locus »

Odkopuje temat. Jeśli uda mi się zdać ostatnie dwa egzaminy to będę próbować się przenieść. 7 lipca mam wizytę u swojego lekarza i będziemy wtedy tworzyć pismo nt. tego, że nie mam się gdzie leczyć w Zabrzu i generalnie sugeruje mi przeniesienie do Wrocławia. Ktoś może robił coś takiego i wie co koniecznie musi być w takim papierku zawarte? Dzięki za odpowiedzi
baile
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2015, o 22:11

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: baile »

Locus, a na którym roku jesteś?
U mnie w grupie jedna koleżanka jest z tych przeniesionych i większość przedmiotów jej przepisali, a te, z których nie miała egzaminów to musiała zaliczyć.
Neso
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 11:37

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: Neso »

Hej, czy jest tutaj ktoś komu udało się przenieść do Wrocławia? Mam ważne pytanie
felipe9
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2016, o 19:32

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: felipe9 »

dołączam się do pytania. Konkretnie czy jest może ktoś kto przenosił się z lekarskiego w Gdańsku do Wrocławia na 3 rok? Rozważam takie przenosiny i zbieram info czy są realne i jakie problemy mogą powstać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości