Przenosiny na UJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wozaa
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, o 11:27

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: wozaa »

tista, Dziękuję za pomoc, teraz wiem na czym stoję Myślisz, że problemem jest przeniesienie się Z UTRATĄ jednego roku? Wolałabym się przenieść niż poprawiać maturę, bo obawiam się, że nie będę mieć wystarczająco dużo czasu na odpowiednie przygotowanie. Z drugiej strony boję się, że nie zgodzą się na przepisanie i zostanę bez wyjścia awaryjnego.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

Nic nie myślę na ten temat i nie będę Ci doradzać. Niby wcale nie ma tak dużo chętnych na przeniesienie do Krakowa, a przynajmniej nie na stacjo. Imho, większości bardziej zależy na skończeniu studiów rok wcześniej, niż na studiowaniu w konkretnym miejscu. Z niestacjo jest trochę inaczej, bo dochodzą tu pieniądze, a lekarski na UJ jest stosunkowo tani.
No ale nikt nie da Ci gwarancji, że się przeniesiesz, chyba, że dostaniesz się z rekrutacji. Jeśli Ci brakło 2 pkt, zawsze możesz liczyć, że progi spadną, albo podejść do matury na bez przygotowania, a nuż poprawisz.
wozaa pisze:Z drugiej strony boję się, że nie zgodzą się na przepisanie i zostanę bez wyjścia awaryjnego.
Tak bardzo chcesz być na UJ, czy aż tak Ci się nie podoba na Umedzie? Kraków wbrew pozorom nie jest taki fajny, smog wawelski, korki na Czarnowiejskiej, tłoki w Pijalni wódki i piwa A tak szybciej dostaniesz te grube hajsy, które się zarabia na rezydenturze
wozaa
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, o 11:27

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: wozaa »

Głównie chodzi mi o moich przyjaciół i rodzinę, ale faktycznie nie podoba mi się w Łodzi. Poza tym lubię Kraków i jestem do niego przyzwyczajona, tam chciałabym zostać po studiach.

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: KatarzynaZSDM »

[at], dziękuję Ci za odpowiedź, napracowałaś się Planuję wybrać się do dziekanatu ale jeśli jest tak jak piszesz, to utrata roku to kompletny bezsens.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: kinga1505 »

tista pisze: No ale nikt nie da Ci gwarancji, że się przeniesiesz, chyba, że dostaniesz się z rekrutacji. Jeśli Ci brakło 2 pkt, zawsze możesz liczyć, że progi spadną, albo podejść do matury na bez przygotowania, a nuż poprawisz.
A jak wygląda sytuacja z przeniesieniem gdy ma się wystarczającą ilość pkt. i spełnia próg punktowy? (Chodzi mi o to, jakie są szanse na przeniesienie.) I czy brane jest pod uwagę spełnienie progu punktowego w roku w którym zaczęło się pierwszy rok, czy w roku w którym próbuje się przenieść?
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

kinga1505, przeczytaj sobie posty z poprzedniej strony, wszystko już zostało powiedziane na ten temat.
Troponina
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2017, o 12:15

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Troponina »

Hej, orientuje się ktoś jakie przedmioty miałabym przepisane, przenosząc się na uj po 1 roku lekarskiego we Wrocławiu?
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Hektor1995 »

Musiałabyś sie dostac w rekrutacji normalnie i przepisali by Ci ante i histo. A robiła byś fizjo i biochemię
Lekarski sezon VI CMUJ
Inga98
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2018, o 22:50

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Inga98 »

Hej
Co do przenosin czy ktoś z was przenosił się z WUMu na CM UJ? Po pierwszym roku.(lekarski)
Dostałam się na obie, wybrałam wum jednak teraz z perspektywy patrząc, zaczęłam jednak szukać opcji powrotu do Krk. Czy ktoś z was robił cos takiego w ostatnich latach, jak z różnicami programowymi?
Dzięki za każdą odpowiedź
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

Inga98, były takie osoby. Z różnic zostaje Ci biochemia i fizjo do zrobienia na pierwszym roku, resztę powinni przepisać.
Załączniki
PLAN-STUDIÓW_LEK_2017_2018.pdf
(2.56 MiB) Pobrany 72 razy
Proteasom
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2017, o 19:02

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Proteasom »

Czyli Nie ma na co liczyć żeby sie przenieść po 1 roku na macierzystej uczelni na 2 rok CMUJ. Nie można uczęszczać na zajecia z fizjo i na 2 rok Chociaz no tak jak mozna mowic o oatologii bez fizjologii To nie przejdzie Ale pytam kontrolnie.
Studentlek99
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2019, o 13:31

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Studentlek99 »

Jak wyglada sprawa przenosin na chwile obecna ? Ktoś coś ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości