Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
julialat
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, o 21:52

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: julialat »

nie uważam, że logiczne myslenie przeszkadza w biologii i nigdy tak nie sądziłam, jednak odnoszę wrażenie, że osoby które zostawały lauretami oraz finalistami OB w zeszłych latach posiadali o wiele większą wiedzę niż jak to będzie w najbliższych trzech edycjach. Proszę się nie obrażać to jedynie moje skromne zdanie. Radzę porównać zadania z zeszłego roku tego samego stopnia z obecnymi. POZDROO
Porażka porażką, może faktycznie jak ją prawidłowo wykorzystam to mi wyjdzie na dobre. tyle ze biologicznych porażek na swoim koncie od początku gimnazjum w konkursach to już trochę miałam (ZAWSZE po 2 etapie) i po takim czasie niefarta(nie wiem jak odmieniać ) stwierdzam, że to nie na moje nerwy i po prostu nie dla mnie powinnam jak każdy szary licealista wkuwać do matury a nie na Olimpiadki, na które obiektywnie jestem za słaba/za mało inteligentna .
Wszystkim życzę powodzenia dalej! A no i jeśli wysyłaliście odwołania to żeby uznano to co potrzebujecie Buziaki
julialat
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, o 21:52

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: julialat »

nie uważam, że logiczne myslenie przeszkadza w biologii i nigdy tak nie sądziłam, jednak odnoszę wrażenie, że osoby które zostawały lauretami oraz finalistami OB w zeszłych latach posiadali o wiele większą wiedzę niż jak to będzie w najbliższych trzech edycjach. Proszę się nie obrażać to jedynie moje skromne zdanie. Radzę porównać zadania z zeszłego roku tego samego stopnia z obecnymi. POZDROO
Porażka porażką, może faktycznie jak ją prawidłowo wykorzystam to mi wyjdzie na dobre. tyle ze biologicznych porażek na swoim koncie od początku gimnazjum w konkursach to już trochę miałam (ZAWSZE po 2 etapie) i po takim czasie niefarta(nie wiem jak odmieniać ) stwierdzam, że to nie na moje nerwy i po prostu nie dla mnie powinnam jak każdy szary licealista wkuwać do matury a nie na Olimpiadki, na które obiektywnie jestem za słaba/za mało inteligentna .
Wszystkim życzę powodzenia dalej! A no i jeśli wysyłaliście odwołania to żeby uznano to co potrzebujecie Buziaki
wojtiiiii
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2016, o 19:19

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: wojtiiiii »

Składał ktoś odwołanie na temat grzybów i paproci? Czy ja tez muszę składać żeby ewentualnie miał obliczone punkty raz jeszcze?

julialat
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, o 21:52

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: julialat »

wojtiiiii pisze:Składał ktoś odwołanie na temat grzybów i paproci? Czy ja tez muszę składać żeby ewentualnie miał obliczone punkty raz jeszcze?

nie, zmieniane są odpowiedzi wszystkim( jeśli to będzie uznane i opublikowane na stronie), więc spoko. Tak przynajmniej było na pierwszym etapie
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Thisfer, tak, pisałam mój wynik średnio mnie zadowala ale myślę, że powinien wystarczyć so centrali. Oczywiście nikogo nie krytykuje, czasy się zmieniają, Olimpiada też się zmienia: D Ważne, że wszyscy pisaliśmy ten sam test i było sprawiedliwie. Zmiany diametralnie ale wszystko jest dla ludzi tylko trochę tęsknie jakby nie było za testami stricte wiedzowymi", nie mam na tyle kompetencji, żeby się wypowiadać ale formuła zmieniła się bardzo.

Zadania z paprotnikami i grzybami dziwne, fakt

Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Dodam, że naprawdę spodobała mi się któraś z powyższych wypowiedzi - no bo licealny konkurs nie może pozbawić człowieka pasji! I porażka nie oznacza, że jesteś gorszy/gorsza! Ja się załamałam w tamtym roku po okręgowym, bo nie przeszłam przez głupotę i użalałam się nad sobą kilka miesięcy co było największym błędem, dlatego młodzi biolodzy- nie poddawajcie się! 3-mam za wszystkich kciuki!

Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Przybijam Szalonej Biolożce mentalną piątkę, tak bardzo zgadzam się z przedmówczynią i trzymam kciuki, ponieważ mam przeczucie. W gimnazjum zabrakło mi 1 pkt do finału (40/45) z powodu lekceważenia. Tę chwilę uważam za najważniejszą w swoim życiu, ponieważ rozpacz i świadomość błędu wynikającego z niestaranności zmotywowały mnie wystarczająco, by osiągnąć to, co udało mi się osiągnąć i móc rozmawiać z Wami jako uczestnik etapu okręgowego.

(Brzmi rzygotliwie", ale pragnę przedstawić możliwości powstałe wskutek właściwego wykorzystania fasadowych porażek).

Następna edycja wspomnianego konkursu kuratoryjnego została zakończona przeze mnie nie tylko tytułem laureata, lecz również wynikiem na - jeśli dobrze pamiętam - podium listy. Wprawdzie poziomu nie można porównać do OB, jednak Twoje doświadczenia przypominają trochę moje. Podejrzewam Cię o finał!

Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Yyy. Miało być pocieszające, a co najmniej niedobrze mi, gdy czytam ten patetyczny wywód. :(

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

A u nas ktoś rozpuścił plotkę, że najniższy wynik u nas w okręgu to 70% co wydaje mi się z lekka niemożliwe. :p A co wy o tym myślicie?
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Nie wiem zależy, skąd jesteś. Z Dolnego Śląska, Małopolski, wschodu Polski pochodzi wielu laureatów.

Szczegół: regulamin przyznaje 5 dni na odwołania merytoryczne.

Royalmilk98
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 13:58

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Royalmilk98 »

Nawet najbardziej wykuty człowiek niewiele osiągnie jeśli nie potrafi wiązać faktów w ciągi przyczynowo skutkowe, wysnuwać wniosków mając do dyspozycji niewielkie ilości hipotetycznych danych i analizować nawet najdziwniejsze prezentacje statystyczne. Olimpiada jest dla biologów, nie dla ludzi potrafiących recytować podręczniki. Jeśli ktoś chce popisać się doskonała pamięcią polecam konkursy recytowania Pana Tadeusza
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

o nie. Tylko nie polski. Błagam wątpię, że 70% najniższy- nie startował nikt z 1 klasy w okręgu? Chociaż w sumie w 1 klasie jest najwięcej czasu na naukę ale oni nie mieli jeszcze wszystkiego przerobionego, a tak zawsze jest trudniej. Ja żałuję, że nie jestem w 1 klasie, bo 2 lata temu z płaczem przyjęłam wiadomość, że nie mogę wystartować, teraz bym mogła. Jeżeli faktycznie tak dobrze poszło w jednym okręgu, to może oznaczać niezłą rywalizację i wysokie progi, bo ja u mnie nie wiem, a w sumie to mam ferie, choć mi się kończą więc nie wiem nic.

Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Biolożka z gimnazjum stwierdziła, że nie zgłosi mojego tematu pracy badawczej, ponieważ udział w Olimpiadzie będę kontynuować w nowej szkole, z innym nauczycielem. Teraz zazdroszczę pierwszaczkom.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości