Lekarki Katowice - jak się dostać

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: MrBrightside »

Anatomia to pogrom? Poczekaj na dermę.
"NA WYKŁADZIE OPISAŁAM PARAKERATOZĘ TRZEMA SŁOWAMI, A PAN PODAŁ DOPIERO DWA. EWIDENTNIE PAN NA NIM NIE BYŁ ALBO PAN NIE SŁUCHAŁ. 2."
XD
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: makebelieve »

Tak tak, anatka to nasza wina, oczywiście Uwielbiam to zwalanie wszystkiego na nasz rocznik. Szkoda tylko, że dobrze wiem jak wygląda sytuacja na aktualnym 1 roku i chyba naprawdę macie aspiracje do wygrania z nami w kwestii absurdów o ile już to nie nastąpiło
Jestem wręcz pewna, że gdybyście siedzieli cicho to nie byłoby aż takich akcji na anacie.
My też mamy np gorzej na bioszce i asytenci nam to powiedzieli wprost, że tak się dzieje dzięki rocznikowi wyżej, ale jakoś nie wypominamy tego wszędzie. A dzięki temu, że siedzimy cicho i nie robimy problemów Docentowi to biochemia wcale nie jest taka tragiczna, jak nam wszyscy zapowiadali. A dopuszczeniówki Wam zostawili dlatego, że my byliśmy pierwszym rocznikiem, który sprawdzanie wiedzy teoretycznej miał w formie semestralek, a nie kolosów. I po prostu Profesor najwidoczniej doszedł do wniosku, że teoria musi być częściej sprawdzana. Więc polecam po prostu spiąć swoje gluteusy i się uczyć, bo maj i czerwiec będą jeszcze boleśniejsze ^^
Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: Annobie »

Makebelieve - waszą akcję jest ciężko przebić Ktoś musiał być wybitnie zdesperowany.
Jeżeli chodzi o kończyny to prawda że dużo ludzi uwaliło dopuszczeniówkę (ja również) i skończyło z trzecim terminem (o dziwo zdałam w drugim), ale trzeci termin był tak ułożony, że nie zdało nie 50 osób, a raczej 10, którzy w większości uwalili przy okazji zarówno klatkę i GIS. Więcej ludzi ma rozbójnika przez klatkę/GIS niż kończyny. Są ludzie którym brakło punktu z jednych szpilek, ale zdecydowana większość ma kilka szpilek nie zdanych. Ogólnie wszystkie szpilki po tym cudownym 2 terminie kończyn były do zdania. Tak samo dopuszczeniówki. Na 2 terminie klatki trzeba było się wybitnie postarać żeby nie zdać. Wszystko jest do ogarnięcia, trzeba się tylko uczyć. . Poza tym fakt że katedra organizuje rozbójnika i poprawę semestralki w marcu to raczej duży plus Poza tym na naszej uczelni mamy warunki na 1 roku. W najgorszym wypadku zawsze można powtarzać dany przedmiot.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: MrBrightside »

Można, ale w przypadku anaty wiąże się to z dodatkowym rokiem studiowania, bo ten przedmiot ma za dużo ECTS i nie można go robić na warunku, będąc na drugim roku. Więc lepiej się chyba uczyć. :p
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: makebelieve »

Annobie, naszą naszą, nie naszą tylko jednego osobnika Ok może i macie dopuszczeniówki, które my również mieliśmy w drugim semestrze, ale za to macie właśnie trzy terminy semestralek, a my mieliśmy tylko dwa
Generalnie według mnie trzeba się trochę jednak postarać, żeby poprawiać przedmiot, bo nawet mając duże tyły można się ogarnąć i wszystko pozdawać.
DomKru1999
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2017, o 16:08

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: DomKru1999 »

hej wszystkim ! czy ktos ma pomysly jak sie uczyc biologi i chemii ? jestem w 2 klasie liceum na biol chenmie bardzo zalezy mi na dostaniu sie na medycyne. chce zapytac starszych jak sie uczyli skad brali motywacje. Jesli mozecie pomozcie prosze moze sami macie wlasne doswiadczenie bo ja nie wiem jak zaczac
Awatar użytkownika
Htcobakel
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2015, o 00:49

Re: Lekarki Katowice - jak się dostać

Post autor: Htcobakel »

Jak się dostać? Nie siedzieć w internecie, tylko się uczyć Najważniejsze, żeby zawsze być na bieżąco z materiałem. Nie ważne czy masz jeszcze inne sprawdziany, jakąś 18-nastkę, studniówkę czy cokolwiek. Ważne jest znaleźć odpowiednią metodę. Sam jestem raczej typem wzrokowca, to lubiłem sobie robić różne wykresy, tabelki itp. i udało mi się dostać bez żadnego korepetytora. Taką biologię często czytałem po kilka razy. Pierwszy, żeby zrozumieć co jest napisane, a kolejne, żeby zapamiętać trudne i ważne słówka. Z chemii na pewno jest ważne znać schematy i wzory. Na organicznej na 100% musisz znać wszelkie reakcje charakterystyczne, które odróżniają coś od czegoś. Warto też zrobić wiele zadań, by lepiej zrozumieć działanie klucza maturalnego. Motywacja? Każdy ma inną. Dla niektórych to świadomość, że od Twojej wiedzy zależy ludzkie życie. Dla innych może być to kasa (wiem, że trochę kontrowersyjnie, ale sam znam takie osoby i one nawet uczą się lepiej niż większość w grupie). Ważne są też powtórki. W klasie maturalnej jednak takie ferie warto poświęcić tylko na przypomnienie wiadomości. Druga klasa to nie jest zbyt późno, by się zabrać za naukę. Na medycynie Skawiny (chyba najcieńsze książki do anatomii) liczą 1400 stron, czyli tyle, ile cała biologia z liceum. W rok spokojnie da się wszystko opanować, ale trzeba się wziąć za siebie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości