Specjalizacja po medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Specjalizacja po medycynie

Post autor: fluoksetyna »

czy w czasie robienia specjalizacji jest tak, że trzeba jeździć do szpitali w innych miastach ? pytanie czysto ekonomiczne
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Specjalizacja po medycynie

Post autor: Mårran »

Czasem trzeba, czasem nie, zależy, z czego masz staże. W dużych klinicznych ośrodkach czasem nie trzeba, ale np. ja w Gdańsku muszę.
Pani Buka
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: Specjalizacja po medycynie

Post autor: fluoksetyna »

i to wiąże się z dłuższym pobytem ? czy raczej jednodniowym ? :
dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Specjalizacja po medycynie

Post autor: Mårran »

Kilkudniowe pobyty to na kursy, których jest sporo i które tylko czasem da się zrobić w swoim mieście. Staże - kilkutygodniowe - rzadko. Ja będę musiała jeden (chyba 3 tyg.) zrobić w innym województwie, reszta w Gdańsku albo Gdyni, jeden w Sopocie.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Specjalizacja po medycynie

Post autor: Piotreklek »

Mam pytanie odnośnie specjalizacji z endokrynologii. Wiem, że na zrobienie jej od zera w ramach rezydentury raczej nie ma szans. Nie wiem z kolei jak wygląda sytuacja robienia tej specjalizacji po internie. Czy szpitale chętnie przyjmują w ramach etatu internistów z zamiarem robienia specjalizacji w trybie pozarezydenckim?
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości