Nadmierne wypadanie włosów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Medycyna Lwów »

bardzo bardzo bardzo rzadko ma związek wypadanie włosow czy łysienie z niedoborem czegokolwiek. Suplementy wszelakie można sobie od razu wyrzucić do kosza. Łysienie ma głównie podłoże albo hormonalne (zarówno u kobiet i mężczyzn) albo organiczne (np. na tle lojotokowego zapalenia skóry, chorób układowych, stresu - alopecia areata).
Z mitami trzeba walczyć, a nie je utrwalać.
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: aretse »

Hej! Moja mama ma b. podwyzszone hormony - androstendion, testosteron i DHSO4, i w zwiazku z tym strasznie wypadaja jej wlosy co jest dla niej duzym problemem. Mam pytanie. Ostatnio natknelam sie na info ze candida (kandydoza) moze powodowac zaburzenia hormonalne. Jest to mozliwe, ze u mamy podwyzszone hormony spowodowalal drozdzyca ?

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Medycyna Lwów »

pierwsze słyszę o takich rewelacjach i wydają mi się kompletnie nieprawdziwe.
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: aretse »

Moja mama nie ma policystycznego zapalenia jajnikow , nie wiadomo co z jej nadnerczami. Mama nie jest nadmiernie owlosiona. Ma stany depresyjne i lekowe, zaburzenia pamieci i widzenia (rozmazuje jej sie obraz), ma tez nocne poty ( menopauza wykluczona) . Czytalam, ze candida wydziela toksyny ktore budowa przypominaja hormony tarczycy, dziala tez negatywnie na nadnercza stad moje pytanie. Candida powoduje wspomniane stany lekowe, depresje wiec nie wiem czy te rewelacje nie maja ziarnka prawdy. Mama robila test szklankowy, i to wykazalo, ze moze miec wspomniana kandydoze.

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Medycyna Lwów »

jedynym lekiem skutecznym w łysieniu androgenowym (w różnym stopniu u różnych mężczyzn, bardziej w czubku głowy niż łysieniu skroniowo-czołowym) jest FINASTERYD 1mg/d. Inne leki nie działają, bo działać nie mogą wziąwszy pod uwagę patogenezę łysienia typu męskiego.
wero01
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2017, o 15:08

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: wero01 »

przez wiele lat zmagalam sie z tym problemem. uporalam sie z nim dzieki zwyklemu naparowi z bazylii, ktory znalazlam tu: fryzury.pl/pielegnacja/wypadajace-wlosy-wyprobuj-bazylie/ mam nadzieje, ze komus on pomoze. mi pomogl. zacznij tez brac wit. z gr. b
sebarubin
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 07:28

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: sebarubin »

W moim przypadku problemem była genetyka i fatalny styl życia. Paliłem jak smok przez co moje włosy obrywały podwójnie. W końcu w wieku 40 lat były już mocno przerzedzone i zdecydowałam się za namową żony na mezoterapie głowy w podwarszawskiej klinice (tej: about-hair.pl) Teraz jest lepiej niż było, ale przestrzegam wszystkich zawsze żeby wpierw zapobiegać, a później leczyć.
bibitka
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2016, o 20:26

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: bibitka »

A odżywiasz się zdrowo i uprawiasz sport, kiedyś czytałam na portalu adamed.expert że to jest właśnie ta główna przyczyna wypadających włosów. Nie wiem czy to był dokładnie ten artykuł ale poczytaj [spam]
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: krim »

Kilka moich porad:
rezygnacja z suszarki ( gorące powietrze wysusza włosy).
zrobienie sobie podstawowych badań aby zobaczyć czy nie jest nic nie w porządku z naszym zdrowiem ( warto jest również przebadać sobie hormony tarczycy).
ewentualnie jeśli jest to łysienie w typie androgenowym ( a takie najczęściej dotyczy mężczyzn) warto jest sobie sprawić odpowiedni preparat na cebulki [spam]
Polecany jest loxon.
Kleo94
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2017, o 08:16

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Kleo94 »

Wypadanie włosów może być spowodowane stresem, zła dietą, zanieczyszczonym środowiskiem można wymieniać. Mi też wypadały nagminnie włosy, stosowałam tabletki przepisane przez lekarza, ale nic nie pomagało
Znajoma poleciła mi preparat (wcierka, szampon) i żebym myła nim włosy codziennie. Po pierwszym tygodniu stosowania włosy przestały wypadać, a po miałam nowe
Iga461
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, o 08:54

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Iga461 »

To co pisze Kleo94. Sama wypróbowałam i jestem zadowolona. Teraz mam nowe włosy tak gdzie była widoczna łysinka
marcinjas
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2018, o 12:43

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: marcinjas »

Witam,
Czy taki suplement profolan może pomóc w walce z łysieniem mężczyzn? Opinie ma dobre jednak chciałem zapytać czy ktoś go stosował i może polecić?
natkawal76
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2018, o 14:07

Re: Nadmierne wypadanie włosów...PROBLEM!!

Post autor: natkawal76 »

Witam ja od dłuższego czasu również walczę ze swoimi włosami. Stosował już chyba wszystko co jest dostępne i efekt żaden. Biotebal brałam przez 4 miesiące plus seria od nich odzywka i szampon. Po nim włosów nie mogłam rozczesać masakra. Poszłam w końcu na mezoterapie igłową i jestem po 3 zabiegu. Włosy faktycznie mniej wypadają i rośnie dużo nowych. Polecam bardzo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości