Problem z szóstką po kanałowym

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
Dreamesse
Posty: 14
Rejestracja: 17 cze 2014, o 17:13

Problem z szóstką po kanałowym

Post autor: Dreamesse »

Hej, mam problem i mam nadzieję, że coś mi podpowiecie. Sprawa dotyczy dolnej szóstki. Już jakieś dziesięć lat temu dentystka uznała, że ubytek, choć niewielki, jest dość głęboki, więc najpierw rozwierciła, założyła jakieś tymczasowe coś", a dopiero za kilka miesięcy zwykłą plombę. I było ok, dopiero jakiś czas temu, jakoś 2-3 lata temu ząb zaczął mnie czasem pobolewać. Nie jakoś mocno, żeby było nie do wytrzymania, no ale jednak. Ja w tym czasie zdążyłam zmienić dentystkę i ta, do której chodzę obecnie, uznała, że z tamtym wypełnieniem coś jest nie-tak, prawdopodobnie nieszczelne (?) i zaproponowała wymianę. I rzeczywiście - ból przeszedł i wszystko było ok przez jakiś rok, bo później plomba mi wypadła, a na dziąśle zrobiła się taka gulka i okazało się, że potrzebne jest leczenie kanałowe. Miałam je jakoś na przełomie sierpnia i września zeszłego roku. I też było ok, tyle, że większość tego zęba stanowi wypełnienie i niestety, jakiś tydzień temu cześć zęba zaczęła się ruszać, tak jakby odłamała się od reszty. Nie jest to duży fragment, ma może z 2-3 mm długości, to jest taki dziubek", po dwóch stronach tej części jest już tylko plomba. Czytałam w internecie, że takie rzeczy się zdarzają po kanałowym. Co można z tym zrobić? Są szanse, żeby uratować tego zęba czy konieczne jest usunięcie? Jak szybko muszę iść z tym do dentysty? To ostatnie pytanie z racji tego, że studiuję, więc przebywam w innym mieście, a tego zęba leczyłam w swojej rodzinnej miejscowości, skąd dużo trudniej znaleźć jakiś dogodny termin wizyty u swojej dentystki", skoro przez większość czasu jednak mnie nie ma, a w weekendy, wiadomo, nie przyjmuje. Czy jeśli więc pójdę np. po świętach, to coś się stanie? Co, jeśli ten fragment odpadnie całkowicie?
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Problem z szóstką po kanałowym

Post autor: Thisfer »

Pójdź do dentysty teraz, zamiast czekać, aż ząb wypadnie. Mniej pieniędzy, alergii (sic!) i czasu kosztuje wizyta u dentysty - póki jest szansa na uratowanie szóstki - niż zakładanie implantu.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość