II rok stomy, co robić gdy zęby mnie nie interesują?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
22kinga10
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:27

II rok stomy, co robić gdy zęby mnie nie interesują?

Post autor: 22kinga10 »

Hej:) Jestem na II roku stomatologii, dostałam się za pierwszym razem, ale na lekarski by mi wtedy nie starczyło punktów. Myślałam, że to kierunek dla mnie do czasu aż rozpoczął mi się przedmiot patofizjologia. Uwielbiam go, teraz widzę jak bardzo ciekawi mnie metabolizm człowieka. Od zawsze interesował mnie temat dietoterapii, immunologia. W czasie wolnym spędzam mnóstwo czasu na czytaniu stron powiązanych z tym. Nawet ucząc się przedmiotów typowo stomatologicznych odrywam się często by poczytać te bardziej medyczne. Od tych stomatologicznych już lepiej czyta mi się biochemię. Teraz myślę, że po prostu te zęby mnie mało interesują. Stomatologia to chyba trochę wybór z rozsądku po pewna praca, dobre zarobki szybko po studiach. Mam dylemat. Czy kończyć te studia i próbować po nich zrobić doktorat z tego co mnie ciekawi. Czy może zrezygnować i zacząć lekarski od nowa? Może są tu osoby, które zrezygnowały ze stomy albo miały myśli by zrezygnować, ale tego nie zrobiły i teraz żałują/nie żałują?

Awatar użytkownika
22kinga10
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:27

Re: II rok stomy, co robić gdy zęby mnie nie interesują?

Post autor: 22kinga10 »

*w tym roku myślę, że starczyłoby mi pkt na lekarski, więc byłabym aż lub tylko 2 lata do tyłu

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: II rok stomy, co robić gdy zęby mnie nie interesują?

Post autor: Mårran »

Biochamia? Immunologia (no to już bardziej) Gdzie tu medycyna?

Nie no joke. Jak Ci stoma wyraźnie nie leży, to idź na leka, tylko wiesz, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Ale jak nie chcesz pracować w stomatologii, to już lepiej sie przenieść niż męczyć przez następne 3 lata.
Pani Buka
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: II rok stomy, co robić gdy zęby mnie nie interesują?

Post autor: tchorz »

Przenieś się na biotechnologię lub dietetykę. Jeśli to Cię naprawdę bardzo interesuje i będziesz w tym najlepsza to znajdziesz interesująca pracę.
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: II rok stomy, co robić gdy zęby mnie nie interesują?

Post autor: Hektor1995 »

tchorz pisze:Przenieś się na biotechnologię lub dietetykę. Jeśli to Cię naprawdę bardzo interesuje i będziesz w tym najlepsza to znajdziesz interesująca pracę.
Nie no bez jaj.
Idź na lekarski 2 lata to jest nic, powinni Ci trochę przedmiotów przepisać może nie stracisz całych dwóch lat tylko np rok.
Lekarski sezon VI CMUJ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości