Pępek

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2008, o 13:37

Re: Pępek

Post autor: gandalf »

ekhem. Odpowie mi ktoś na pytanie? Jeśli przekłujemy pępek i nie będziemy wkładać kolczyka to czy te dziurki się zagoją? Jeśli nie to dlaczego?
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Pępek

Post autor: DK »

Dziurka w pepku, tak jak kazda inna jak np w uchu, powinna sie zagoic po dluzszym czasie jesli nic sie z nia nie robi i nie jest zbyt duza. Inna rzecz ze niektore osoby po prostu maja sklonnosc do tego ze im takie dziurki wogole sie nie goja. Np moja mama nie zaklada kolczykow od nastu lat, a funkcjonalne dziurki w uszach ma. Mi np zaczynaja zarastac po paru miesiacach.
drjacek
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 12:47

Re: Pępek

Post autor: drjacek »

Po kilku latach bardzo intensywnych badań nad pępkami i przyglądania się im prezentuję następujące wnioski.
Podstawowym czynnikiem, od którego uzależniony jest wygląd pępka jest zawiązanie pępowiny. Każda z położnych robi to nieco inaczej, lecz w danej placówce(a często nawet i całym mieście) powtarzają od siebie ten wzorzec. Sporo zależy więc od miejsca naszego urodzenia. Jeśli pępowina została dobrze zawiązana, to kikut pępowinowy odpada w całości(taka osoba zawsze będzie miała wklęsły pępek niezależnie od figury), z kolei jeśli nie, to część zostaje tworząc tzw. wypukły pępek. Może on jednak zostać ukształtowany przez mięśnie w taki sposób, że one wciągną go i powstanie tzw. dziurka". Jednak w wyniku intensywnych ćwiczeń mięśni brzucha może on stać się ponownie wystający. Podobnie rzecz się ma wtedy, gdy taka osoba przytyje. Pępek chowa się wtedy, a jeśli schudnie, to z powrotem staje się wystający. Zdarza się więc, że są miasta, w których praktycznie wszyscy mają wklęsły pępek, ponieważ wszystkie położne robią to dobrze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości