Pomóżcie!!! Błagam!

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
raf123
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:26

Pomóżcie!!! Błagam!

Post autor: raf123 »

Brakuje mi 1 pkt. żeby zostać laureatem z konkursu z Biologii w gimnazjum. Przesylam takze zdjecie tego zadania. Chodzi mi o odpowiedź B. Napisałem tam jastrząb, a w kluczu jest kleszcz. Czy moglibyscie takze podac loterature podwietdzającą (o ile to mozliwe) ze jastrząb to tez poprawna odpowiedz? Błagam pomóżcie. Z góry dziękuję za pomoc.

Załączniki
image.jpg
Awatar użytkownika
Napoleon 29
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 18:52

Re: Pomóżcie!!! Błagam!

Post autor: Napoleon 29 »

Wiem, że post jest trochę przedawniony i pewnie sam znasz odpowiedź, ale.
Niby drapieżcą szczytowym powinien być jastrząb, masz rację, tylko każdy drapieżca szczytowy może być zaatakowany przez pasożyta. nieważne jaki byłby duży, pasożyt zawsze go dorwie. Wg mnie na rysunku powinien być połączony jastrząb z kleszczem ( znaczy że kleszcz nad jastrzębiem), więc takie małe niedopowiedzenie, ale widziałam kiedyś, że pasożyty są panami świata i nad wszystkimi, więc może uznali, że nie trzeba tego pisać.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że z konkursem ci się udało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość