Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

tak dobrze to nie było. cały sprzęt musiałem sprowadzić ze Szwajcarii i niestety zapłacić dodatkowo opłaty celne.

W końcu bede mogl cos zaczac fotografowac bo w Biolarze ze wzgledu na brak nasadki trojdroznej tylko obserwowalem.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

maly update.

udalo mi sie kupic nikona PA 60x/1.20 WI. zrobie testy jakosci obrazu i ergonomii uzywania wodnego obiektywu wraz z olejowymi (pewnie to srednia przyjemnosc).

macie jakies doswiadczenia czy jest zauwazalna roznica miedzy NA1.2 i NA1.4 ? Oczywiscie przy kondensorach o NA1.4
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: winkwink »

Haha, nie mamy doświadczeń bo nie udało nam się kupić wodnej 60-ki
Lepiej poopisuj i pokaż jak to wygląda, bo pewnie długo nie będzie okazji aby sprawdzić. A nawiązując do treści postu - żadnych doświadczeń, tylko chęci
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: planapo »

Gratulacje, jestem ciekaw zrodla i ceny bo to bardzo rzadki obiektyw.

Doswiadczenia mam jedynie z pracy na suchym kondensorze, roznica musi byc bo NA 0,9 a 1,2 to roznica - gdzies w testach jest CFN PA 60/1,4 z naolejowanym kondensorem i na sucho.

Obiektyw czysci sie momentalnie, kompletny brak paraniny z olejem. Jesli mialbym niograniczone fundusze to kompletowalbym wylacznie obiektywy wodne w tym momencie tylko Zeiss robi caly set ze 100x wlacznie.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

kupiłem od prywatnej osoby w anglii za dwa tysiące funtów. to jest wersja VC, więc chyba najnowsza nie licząc serii lambda s. cena chyba w miare biorac pod uwage po ile te obiektywy chodza (srednio 2-4 tysiace zielonych, nie wliczajac cla i vatu przy imporcie ze stanow).

mam dogadane, że mogę w ciągu dwóch tygodni odesłać gdybym zmienił zdanie, więc mam troche czasu na potestowanie.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: LoginPiotrusia »

Cudowny sprzęt. Cudowne obiektywy. Cudowna sześćdziesiątka. Zestaw marzenie.
Gratuluję! Szczerze, z głębi serducha, aczkolwiek z zazdrością.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: planapo »

Cudowny sprzęt. Cudowne obiektywy. Cudowna sześćdziesiątka. Zestaw marzenie.
Zgadzam sie i chetnie zobacze owoce pracy na nim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości