Zootechnika Wrocław .

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
kuczinio404
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2013, o 16:26

Zootechnika Wrocław .

Post autor: kuczinio404 »

Czy na zootechnike do Wrocławia trudno jest się dostać ? i wgll to jak wygląda studiowanie tam ?
z góry dziękuje za odpowiedź
olalolaa
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2011, o 22:39

Re: Zootechnika Wrocław .

Post autor: olalolaa »

Witaj Trudno dostać się nie jest, nie ma wielu chętnych, na maturze masz do wyboru kilka przedmiotów które muszą być zdane i są brane pod uwagę.
ze strony UP:
język polski, język obcy
oraz jeden przedmiot do wyboru spośród:
biologii, chemii, fizyki i astronomii, matematyki
Te przedmioty można zdawać na podstawie lub rozsz., na prawdę dużo nie potrzeba żeby się dostać. Jeśli któryś z tych przedmiotów masz zdany na rozszerzeniu to praktycznie pewne że się dostaniesz bo przelicznik punktów jest wyższy z tego co pamiętam.

Studia we Wrocławiu są całkiem ciekawe, pierwsze 3 semestry to przedmioty typu zoologia, botanika, anatomia, mikrobiologia, genetyka, chemia i potem biochemia itd (teraz doszła matematyka, mnie to ominęło), i tak na prawdę te semestry są raczej najgorsze, dużo nauki ale wszystko do przejścia. Od 4 sem. zaczynają się typowe przedmioty przydatne zootechnikowi hodowla trzody, bydła, żywienie itp. Wg mnie studia należą od łatwych, wykładowcy w większości nie kładą wielkiego nacisku na naukę studentów na tym kierunku, bardziej na uczelni liczy się weta, ale da się odczuć że jeśli przebrniesz przez te 3 pierwsze semestry to traktują Cię inaczej i zaczynają rozmawiać jak z przyszłym zootechnikiem. Nie był to mój wymarzony kierunek, myślałam że będzie nudno ale nie jest źle, jeśli ktoś interesuje się zwierzętami i są jego pasją to na prawdę ciekawy kierunek, gorzej chyba potem z zatrudnieniem
davka33
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 18:28

Re: Zootechnika Wrocław .

Post autor: davka33 »

Studiujesz zaocznie czy dziennie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość