Warunki redukujace w komorce

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
drzewiarz
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 20:11

Warunki redukujace w komorce

Post autor: drzewiarz »

Witam moglby mi ktos podac odpowiedz do tego zadania? Jest to zadanie z matur.

Wyjasnij dlaczego redukujace warunki panujace wewnatrz komorki maja wplyw na to jakie rodzaje wiazan i oddzialywan miedzyczasteczkowych uczestnicza w tworzeniu struktury 3 rzedowej bialek.

P.s Przepraszam za brak polskich znakow - nie wiem dlaczego ale mi nie dzialaja d
Awatar użytkownika
pugy007
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2017, o 20:18

Re: Warunki redukujace w komorce

Post autor: pugy007 »

Jest do tego zadania jakiś tekst źródłowy?




A może określone jakiej komórki to dotyczy?

Matura z CKE?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Warunki redukujace w komorce

Post autor: AnnaWP »

Zaryzykuję - w warunkach utleniających doszłoby zwyczajnie do utlenienia różnych atomów czy grup funkcyjnych. W warunkach redukujących mogą wytworzyć się np. mostki siarczkowe.
MichalB31
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2017, o 21:23

Re: Warunki redukujace w komorce

Post autor: MichalB31 »

To jest jakiś WSiP, mam rację? Robiłem na korkach z biolki.
Moja odpowiedź to jest Redukujące warunki panujące wewnątrz komórki mają wpływ na to, jakie rodzaje wiązań i oddziaływań międzycząsteczkowych uczestniczą w tworzeniu III-rzędowej struktury białka, ponieważ mają one wpływ na zmianę stopni utlenienia np siarki zawartej w białku, co indukuje powstanie mostków dwusiarczkowych i dostałem za to punkta od pani, więc chyba dobrze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości