Jakie śmieci segregować ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
2blu
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2008, o 11:39

Re: Segregacja śmieci konkretniej

Post autor: 2blu »

Jeżeli pojemniki po aerozolach można (można?) wyrzucić do zwykłego kontenera to ok. tylko właśnie trochę mi szkoda, bo mam tego całą reklamówkę i chciałabym todobrze wyrzucić", żeby się nie zmarnowało
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Segregacja śmieci konkretniej

Post autor: krzysiek j »

W niektórych gminach jest GPZON, czyli Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. Tam można dawać tego typu odpady
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Segregacja śmieci konkretniej

Post autor: Claudia »

a ja mam takie pytanie (chociaż nie wiem czy dobry dział): zakupiłam dzisiaj pewien produkt na komary (takie plastikowe pudełeczko) no i tam pisze, że po zużycie nie może być w kontakcie ze środowiskiem z powodu zawartych w sobie substancji (gdzie ja miałam oczy żeby wcześniej tego nie widzieć o_O). No i teraz pytanie: gdzie mam to dziadostwo wyrzucić? Może być w worku z napisemplastik"? A może gdzie indziej?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Segregacja śmieci konkretniej

Post autor: Pablo »

Claudia pisze:gdzie mam to dziadostwo wyrzucić? Może być w worku z napisemplastik"? A może gdzie indziej?
Ostatnio w zoo była impreza o recyklingu i z tego co wywnioskowałem i wydedukowałem z wystąpienie ludzie to takie rzeczy można wyrzucać do pojemnika z plastikiem
Fransula
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 12:50

Re: Jakie śmieci segregować?

Post autor: Fransula »

Kingu$ka pisze:
Catherine91 pisze:A do jakiego pojemnika wrzucać opakowania po chipsach ?
Paczek po chipsach pewnie nie da się przetworzyć na nowe.
Wszystko się da. Na dodatek opłaty za wywóz śmieci są o wiele niższe, kiedy się segreguje odpady
Awatar użytkownika
oschowalter
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2019, o 10:11

Re: Jakie śmieci segregować ?

Post autor: oschowalter »

Wydaje mi się, że większość z nas popełnia spore błędy jeśli chodzi o segregacje. Większość odpadów nadaje się do utylizacji. Najlepiej po prostu znaleźć firmę, która zajmuje się transportem śmieci. Odpady spożywcze odbiera ode mnie firma [mod].
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości