Anatomia - Moore czy Narkiewicz?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
citizenerased_
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2015, o 16:29

Anatomia - Moore czy Narkiewicz?

Post autor: citizenerased_ »

Hej, tak jak w temacie - z których książek się korzysta obecnie na GUMedzie? Znajomi, którzy idą na drugi rok, mówią, że w praktyce uczy się z Narkiewicza i wszystko do zdania w 1szym terminie, ale spotkałam się też z opiniami, że Narkiewicz poszedł w odstawkę. Ktoś może się wypowiedzieć i doradzić?
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Anatomia - Moore czy Narkiewicz?

Post autor: Anthrax »

Oficjalnie to obowiązuje podręcznik Anatomia kliniczna Moorea.

No ale większość studentów i tak uczyła się z Narkiewicza-Morysia i zdawała koła i egzaminy. Powodem takiego wyboru jest fakt, że w Narkiewiczu zawarta jest skondensowana wiedza anatomiczna niezbędna na egzaminie. Natomiast Moore zawiera sporo więcej informacji, dużo klinik, dużo różnych szczególików, które najzwyczajniej w świecie nie są aż tak niezbędne aby zaliczyć przedmiot zwany anatomią.

No ale wybór należy do Ciebie ^^
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Anatomia - Moore czy Narkiewicz?

Post autor: doktorowa »

A jak z neuro? najepsza będzie neuroanatomia Moryś-Narkiewicz czy skrypt naszej katedry? w sylabusie podany od tego roku jest jeszcze Young.
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Anatomia - Moore czy Narkiewicz?

Post autor: djulie »

Wydaje mi się, że nie ma większej różnicy między książką a skryptem, najważniejsze rzeczy są chyba prawie tak samo tam opisane. Ja korzystałam z książki jakby co a co do Younga to nie wiem, rok temu jeszcze tego nie było, ale wydaje mi się, że książka/skrypt wystarczą, pewnie z tym Youngiem ta sama historia, co z Moorem P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości