Doktorat?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Doktorat?

Post autor: prazm »

Było fajnie, a i młodszyb człowiek był
Stranger

Re: Doktorat?

Post autor: Stranger »

A jakie trzeba spełnić wymogi, Żeby zostać przyjętym na studia doktoranckie Czy bardzo trudno się na nie dostać (mówię o studiach doktoranckich na innej uczelni niŻ macierzysta) Czytałam, Że najwaŻniejsze jest posiadanie praktyk laboratoryjnych (ale kto przyjmie studenta biologii na praktyki laboratoryjne. w kaŻdym razie to nie jest takie proste) i najlepiej jeśli kandydat na doktoranta moŻe się pochwalić jakimiś publikacjami (to bywa niemoŻliwe jeśli nie ma się wparcia promotora na swojej uczelni).
novaa
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2014, o 16:47

Re: Doktorat?

Post autor: novaa »

polecam doktorat w holandii w eindhoven. sama tam pracuję
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Doktorat?

Post autor: karteczka88 »

Ja mam pytanie właśnie w sprawie doktoratu, jeśli chciałabym dziennie robić doktorat bo tak jest chyba najbardziej opłacalnie jeśli ktoś naprawdę się interesuje tym co robi, to mniej więcej ile czasu spędza się na wykładach, dodatkowych zajęciach w tygodniu? Wiem, że jest to zależne od uczelni itd. ale przykładowo jeśli miałby ktoś takie informacje
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Rodan
Posty: 5
Rejestracja: 4 sty 2017, o 20:16

Re: Doktorat?

Post autor: Rodan »

Witam, ożywię może trochę ten temat

Czy ktoś wie może, czy po skończeniu weterynarii jest możliwość zrobienia doktoratu z biologii?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Doktorat?

Post autor: karteczka88 »

Na pewno jest
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Doktorat?

Post autor: karteczka88 »

Każda uczelnia ma wymagania na doktorat i należy to sprawdzić, oczywiście można zrobić doktorat z biologii jeśli ma się temat pasujący i przebieg kariery naukowej związanej z biologią
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Doktorat?

Post autor: Szalona Biolożka »

Witam
Pozwólcie, że kontynuuję wątek, w październiku wybieram się na biologię i chcę jako drugi kierunek studiować biochemię, oczywiście po mgr chciałabym zrobić doktorat z biologii. I tu moje pytanie: czy lepiej zrobić go w Polsce czy za granicą? Oczywiście nie patrzę tu na korzyści dla kraju, tylko bardziej na rozwój osobisty (do Polski jak się wykształcę, to może wrócę) w ośrodkach lub na uczelniach o większych perspektywach niż tu u nas. bo słyszałam, że jest z tym słabo w Polsce. Jeżeli za granicą, to właśnie gdzie najlepiej? Ciężko mi jest się określić na ten moment, w liceum napisałam dwie prace o roślinach, przy czym w zasadzie mogłabym je rozszerzyć i gdzieś opublikować (tylko że jeszcze nie jestem na studiach i nie wiem jak), nie wiem jednak czym bym się chciała dokładnie zajmwoać, może właśnie botanika/fizjologia roślin, biologia komórki, genetyka, a może zupełnie coś innego. jak podróżowanie po świecie i szukanie nowych gatunków. W każdym razie marzy mi się kariera naukowa biologa, nawet w kilku bardziej szczegółowych dziedzinach, czemu nie
Ktoś coś doradzi? Jaką uczelnię wybrać i jak się zabrać do pisania kolejnych prac, żeby mieć jakiś dorobek naukowy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość