Praca w Polsce a za granicą.

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
kuba2153
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2017, o 16:35

Praca w Polsce a za granicą.

Post autor: kuba2153 »

Witam wszystkich,

     Chciałbym was prosić o radę i jednocześnie informacje dotyczące naszego kierunku
Otóż ostatnimi czasy spędzałem godziny, żeby zorientować się jak dokładnie wygląda praca diagnosty i jak ciężko ją znaleźć, z racji tego że kończę właśnie pierwszy rok analityki na UM w Poznaniu.
Cóż co do pracy u nas, to zdecydowanie przeważają opinie iż pracy praktycznie nie ma, znalezienie jej jest cudem, a pensja rzadko kiedy przekracza 2400 brutto a często jest gorzej.
Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie: Czy rzeczywiście na ten moment wygląda to tak tragicznie? Niby sporadycznie widzi się, że ktoś pisze jak to cały jego kierunek znalazł pracę w 2 miesiące, lub trochę dłużej, że mało kto narzeka. jednak to pojedyncze przypadki.

     Drugą sprawą jest praca za granicą. cóż o tym informacji nie znalazłem praktycznie żadnych, poza osobami piszącymi iż takiego kierunku za granicą zwyczajnie nie ma, stąd też nie mamy tam czego szukać. Natrafiłem także na sporadyczne wypowiedzi na temat UK, Norwegii i Austrii, gdzie niby da się znaleźć pracę diagnosty ale pod inną nazwą. Dlatego kolejnym moim pytaniem jest: Jeśli ktoś ma informacje, lub doświadczenie związane z diagnostyką laboratoryjną za granicą, to czy mógłby mi powiedzieć, jak to wygląda. uznanie kwalifikacji, obecność pracy, oraz samo istnienie zawodu diagnosty (Tym bardziej, iż nie wykluczam, a nawet przypuszczam za dość prawdopodobny wyjazd za granicę w przyszłości)

     Ostatnia sprawa. Jeśli rzeczywiście jest tak tragicznie jak często się to opisuje (niskie zarobki, brak pracy w zawodzie w Polsce, nie uznanie kwalifikacji, lub brak pracy za granicą) to jaki kierunek związany z biologią i chemią byście polecali? Sprawa wygląda następująco: Studia analityki medycznej podobają mi się, zakładana praca w przyszłości brzmi fajnie (jeśli rzeczywiście wygląda to tak, że wykonujemy badania, następnie je analizujemy i podpisujemy się pod nimi autoryzując je, lub ustalamy coś z lekarzem) ale nie jest to konieczność, to nie tak że jestem jakoś bardzo nastawiony na to. moim marzeniem od zawsze była jest i będzie praca laboratoryjna, czy to diagnostyczna czy też naukowo-badawcza. po prostu kocham nauki biologiczno-chemiczne, mam zamiar rozwijać to zainteresowanie, swoją wiedzę i umiejętności, jeśli będzie sie dało to w trakcie studiów i oczywiście po także. Zależy mi tylko na tym, żeby po skończonych studiach móc podjąć pracę laboratoryjną, oraz najlepiej tak, żeby po jakimś czasie (wiem że od razu po studiach to średnio możliwe) pensja była wystarczająca do utrzymania się, chociaż takiego zwykłego godnego życia, nie potrzebuję kokosów bo wiem że o nie jest dość ciężko w naszych dziedzinach (choć się da, nie mówię że nie). Wyjazd za granicę to również nie problem jeśli byłoby to udogodnieniem, lub nawet wymagane że tak powiem.

      Kierunki które rozważałem (w razie gdyby na prawdę nie było co robić po analityce) to:
- Biotechnologia na UP lub UAM w Poznaniu / biotechnologia medyczna na UM Poznań
- Farmacja UMP (o ile perspektywa pracy nie wiążę się z praktycznie 99% wylądowaniem w aptece)
- Chemia UAM
- Technologia chemiczna Politechnika Poznańska

Z góry dziękuję wszystkim, którzy wytrwali do końca wątku oraz tym którzy udzielą odpowiedzi. zależy mi na tym, ponieważ nie chciałbym tracić kolejnego roku w razie problemów z analityką. Jednak jest to ważna decyzja, która no niestety muszę podjąć już niebawem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Praca w Polsce a za granicą.

Post autor: Szalona Biolożka »

Hej co do analityki to nie mam pojęcia ale ja też marzę o karierze naukowej, idę na 2 kierunki: biologia + biochemia na UJ lub UW (ewentualnie do Gdańska) i chciałabym zrobić doktorat z nauk biologicznych za granicą, jeżeli byłaby taka możliwość lub chociaż wyjechać na staż do USA, od zawsze moją pasją była biologia, z którą wiążę przyszłość. Nie pogardzę też pracą leśnika np. w parku narodowym, mogłabym być przyrodnikiem, bardzo mnie interesuje botanika, zoologia i mikrobiologia, ale też marzę o prowadzeniu własnych badań naukowych, jako że jestem trochę postrzelona i szurnięta na punkcie biologii, myślę, że mogę wylądować w różnych dziwnych miejscach, np. Szukać życia na Marsie kiedyś też myślałam o analityce medycznej ze względu na to, że interesuje mnie anatomia człowieka ale jako lekarza pracującego w szpitalu sobie siebie nie wyobrażam. Nie chciałam też iść na coś, co mnie ograniczy, jeżeli mam Ci polecać drugi kierunek (mimo że na studia idę dopiero w tym roku) to weź biologię bo daje wykształcenie i ogólne pojęcie o świecie, a jak planukesz coś związanego z medycyną, to może lekarski i jakąś nietypową specjalizację

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości