Pomoc. Finalista

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
BiologianXXliceanu
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 18:49

Pomoc. Finalista

Post autor: BiologianXXliceanu »

Hej!
Zastanawiam się nad olimpiadą z biologii. Czytałam już trochę wypowiedzi na forach, na różnych stronach (np. biologhelp) i na samej stronie olimpiady. i żadna z nich mnie nie usatysfakcjonowała. Nadal mam wiele pytań i rozważam czy w ogóle próbować podejść do olimpiady.
Czy znajdę tutaj kogoś zainteresowanego doinformowaniem mnie osobiście w formie miłej pogawędki przez dowolny komunikator albo przez maila?
Mam parę pytań które mnie wyjątkowo zastanawiają:

1) Słyszałam, że od ostatniej olimpiady forma testowa nieco uległa zmianie. Jak to pisali więcej na rozumienie i myślenie". Czy to prawda? Tegoroczny finalista byłby w stanie udzielić mi odpowiedzi?
2) Znalazłam odpowiedź na to jak wygląda etap centralny, ale nie doszukałam się jak wygląda pierwszy i okręgowy? W formie testu? Prawda/Fałsz?
3) W jaki sposób sprawdzaliście czy przypadkiem nie powieliliście pracy badawczej/problemu badawczego? Naprawdę przeszukiwaliście w wyszukiwarkach podanych w poradniku?
4) Informator załączony w poradniku na stronie olimpiady postraszył mnie statystyką. Dostaliście takie pytania? Nauczyliście się tego z książek czy pomógł wam wasz nauczyciel prowadzący? Jeśli z książek to z jakich?
5) Wasi nauczyciele przygotowywali was osobiście do olimpiady?
6) W wynikach na stronie olimpiady widziałam etap teoretyczny". Na czym on polegał?
Jeśli ktoś byłby zainteresowany udzieleniem mi odpowiedzi na moje pytania (może i nie tylko te) byłabym wdzięczna i prosiłabym o podanie w komentarzu jakiegoś kontaktu Trzeba wiedzieć na co się szykować, a żadna strona nie przekona cię bardziej niż sam uczestnik.
Z góry dzięki chociażby za przeczytanie
Royalmilk98
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 13:58

Re: Pomoc. Finalista

Post autor: Royalmilk98 »

Napisałem na pw
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Pomoc. Finalista

Post autor: Szalona Biolożka »

Hej jak coś to pisz na maila/na fb aleksandra.[at].com

Ogólnie olimpiady nie polecam

Royalmilk98
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 13:58

Re: Pomoc. Finalista

Post autor: Royalmilk98 »

Ja natomiast bardzo polecam. Dla ambitnego człowieka każda okazja do sprawdzenia swoich możliwości powinna być wykorzystana. Oczywiście jest to konkurs i jak w każdym konkursie wygra tylko niewielka cześć osób, ale każdy uczestnik zyska niesamowite doświadczenie i wspomnienia. Dla mnie Olimpiada stanowiła przede wszystkim niesamowitą przygodę i pewną siłę napędową do rozwoju własnych pasji, a samą decyzję udziału w niej jednoznacznie uznaję za jedną z najlepszych w życiu.
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Pomoc. Finalista

Post autor: KJx »

Czy możesz również przesłać mi na pw odpowiedzi na te pytania?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość