Problem z wyborem liceum.

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
honeypie
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2017, o 18:28

Problem z wyborem liceum.

Post autor: honeypie »

Cześć!
Jestem uczennicą trzeciej klasy gimnazjum i stoję przed wyborem szkoły średniej. Przed napisaniem tego postu, dokładnie zapoznałam się z wątkami o podobnej tematyce, ale nie rozwiały one moich wątpliwości, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.
Zacznę od tego, że mieszkam w niewielkim mieście, które znajduje się około 150 km od samych Katowic. Z tego też względu myślałam nad jednym z najlepszych liceów w województwie (myślę o III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach), ale obawiam się ponad godzinnego dojazdu i tego, że nie uda mi się przekroczyć progu punktowego (mam ich 165, a szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem). Ostatnio częściej zastanawiam się nad liceami w moim mieście, ponieważ znajdują się one stosunkowo blisko. Jedno z nich figuruje w rankingach perspektyw i cieszy się dobrą opinią, ale klasa biomedyczna jest z rozszerzonym angielskim, a nie - matematyką. Kolejne liceum istnieje opcja biol-chem-matu, ale szkoła ta nie jest popularna i nie plasuje się na żadnym miejscu w rankingach.
Stąd moje pytania:
• Powinnam na upartego starać się o przyjęcie do najlepszego liceum i spędzać prawie 3 godziny dziennie w autobusach?
• Jeśli lepszą opcją jest bliższe liceum, warto iść na biol-chem-mat czy zrezygnować z matematyki na rzecz angielskiego?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
TangoMango
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 15:20

Re: Problem z wyborem liceum.

Post autor: TangoMango »

Powinnam na upartego starać się o przyjęcie do najlepszego liceum i spędzać prawie 3 godziny dziennie w autobusach?
Sprawdź czy w Katowicach są bursy, można tam mieszkać. Jeślibyś się zdecydowała, porozmawiaj z rodzicami czy byliby w stanie płacić za bursę.
Jeśli lepszą opcją jest bliższe liceum, warto iść na biol-chem-mat czy zrezygnować z matematyki na rzecz angielskiego?
Nie jestem na bieżąco z wymaganiami na kierunki medyczne (jak sądzę, bierzesz te pod uwagę idąc na biol-chem), kilka lat temu ani matematyka rozszerzona ani angielski rozszerzony nie pomagały w rekrutacji (przynajmniej u mnie nie wiem, jak w Kato). Podstawową matematykę można dobrze zdać bez profilu biol-chem-mat (chociaż może ten xxx-mat pomaga? nie wiem, bo nie byłem na takim)
Awatar użytkownika
robertwitting
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2019, o 09:23

Re: Problem z wyborem liceum.

Post autor: robertwitting »

Nie bój się progu punktowego. Dostaniesz się. Ale jeżeli przeraża Cię dojeżdżanie ponad godzinę w jedną stronę to wybierz inne liceum. Szkoła średnia nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Pójdziesz na studia tam gdzie będziesz chciała.
renatarey
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2019, o 14:37

Re: Problem z wyborem liceum.

Post autor: renatarey »

3 godziny dziennie w autobusach to zdecydowanie zbyt długo... przecież nie można żyć jedynie nauką... a gdzie wolny czas dla Ciebie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość