Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami

Prace magisterskie

Jestem za likwidacją.
98
33%
Jestem przeciwny likwidacji.
153
52%
Nie mam zdania.
42
14%
 
Liczba głosów: 293

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Trzyszcz »

A co da egzamin?
Przez całe studia są kolokwia, egzaminy, to po co jeszcze jeden.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Miniaa »

Ja wcale nie jestem za zlikwidowanie prac magisterskich. U mnie na uczelni spora większość z nich to prace doświadczalne, które zawsze coś wnoszą nowego do tematu bo
a) są pomocne do dalszych prac promotora

b) można samemu temat kontynuować na doktoracie

c) uczą samodzielnej pracy w terenie/laboratorium i najważniejsze, uczą selekcjonowania wiedzy

Inna sprawa, że na większości kierunków prace są odtwórcze.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: latomerii »

Ja uważam, że studenci powinni wykazać się jakąś pracą naukową. Prace magisterskie powinny zostać, ale powinny zmienić się zasady ich pisania i oceniania.
bjorn
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2012, o 08:27

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: bjorn »

Najgorsze w pracy magisterskiej jest to bawienie się w ładne formatowanie i bzdurne wymagania (margines tyle i tyle, przypis taką i taką czcionką i tak a nie inaczej wyglądający, tu kursywa, tam przecinek, tu cudzysłów) Przecież my nie jesteśmy na polonistyce!
czif
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, o 18:09

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: czif »

Prace magisterskie zostaną i nie będą ruszone, trwają prace nad skasowaniem prac licencjackich ponieważ to jest zwykła farsa ( przepisywanie książek ) i profesorem nie chce się już sprawdzać prac odtwórczych
biolog21
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2008, o 15:56

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: biolog21 »

licencjaty powinny być zlikwidowane. Ludzie kopiują z książek. Często kupują te prace. To patologia.
PatrycjaM
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2015, o 10:58

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: PatrycjaM »

No ok, tylko co w zamian?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Sofia »

Dla Ciebie za odkopanie tematu sprzed roku i to jeszcze tak niekonkretnie
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: malgosi35 »

WG zaleceń (kontrolowanych) PKA (Państwowa komisja Akredytacyjne) prace licencjackie mają zawierać część eksperymentalną. Wsztstkie też (podobnie jak prace magisterskie) będą przechodzić przez antyplagiat
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: AnnaWP »

Odkopano złogi.


A ja tam myślę, że dobra dysertacja jest warta wysiłku.
- uczy faktycznie jakiegoś działu. Co z tego, że wszystko jest na studiach, skoro po łepkach. Samodzielnie napisana praca daje dużo więcej wiadomości. Wiem po sobie.
- uczy formułowania myśli i tworzenia wypowiedzi z zachowaniem standardu, a z tym wielu studentów ma problem.
- nawet praca licencjacka, która zwykle jest odtwórcza, może być ciekawa. Wybierajcie takie prace, w których można dyskutować problem, bo przepisanie podręcznika jest be sensu. Nasi (Zakładowi) studenci mają i trudniej (bo temat trudny) i łatwiej zarazem (bo pełno niejasności i dwie koncepcje się zderzają), mogą porównywać, stawiać tezy, wydawać opinie itd. Takie prace czyta się z przyjemnością.
- prace eksperymentalne nie mogą praktycznie być zlecone. Zresztą, porządny promotor widzi pracę na różnych etapach powstawania. Nie da się tego oszukać. Problem antyplagiatu dotyczy wtedy jedynie sformułowań, a nie pracy jako takiej.

A jak wybieracie sobie tematy odtwórcze, to sami sobie zasłużyliście na miałkie i nudne prace.
ogras
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017, o 21:09

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: ogras »

Nie każdy jest tak zdolny jak ty Nie każdy ma lekkie pióro. Problemem nie jest wiedza, a umiejętność przelania ich na papier.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Trzyszcz »

Ogras nie, nie trzeba mieć lekkiego pióra, to nie opowieść. Wystarczy odrobina mózgu.
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości