Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Jannx »

analusija pisze:hym ale analityka wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem niz studiowanie jakiejsc biologi czy biotechnologi . Czy się myle?
jeśli chcesz pracować w laboratorium typowo medycznym, to tak
Natalia Alicja W
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2016, o 23:01

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Natalia Alicja W »

Witam!
Chciałabym się trochę rozeznać w temacie. Interesuje mnie kierunek analityki medycznej, chciałabym w przyszłości pracować w laboratorium. Jest może ktoś kto studiuje lub skończył kierunek na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu? Czy po, w miarę okej zdanej, biologii i matematyki rozsz. mam szanse? Czy raczej wolą chemię?
Z tego co widzę to opinie są podzielone - w kwestii tego, czy warto studiować
Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Natalia Alicja W pisze:Czy po, w miarę okej zdanej, biologii i matematyki rozsz. mam szanse? Czy raczej wolą chemię?
Z tego, co mi wiadomo to Wrocław zazwyczaj przy laboratoryjnej bierze pod uwagę biologię i chemię - dla pewności musisz zerknąć w tegoroczne wymagania.
covalt
Posty: 58
Rejestracja: 3 mar 2011, o 10:00

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: covalt »

Witam, kończę właśnie studiować analitykę medyczną i mogę jedynie powiedzieć ze kierunek na pewno nie jest dla wszystkich. Jest trudny, myślę że porównywalny do wszystkich topowych kierunków na uczelniach medycznych. Jeśli chodzi o perspektywy zawodowe to trzeba być zaradnym i obrotnym, na ładne oczy nikt pracy wam nie da. Ale jak się chce to pracę się znajdzie. Trzeba się w zawodzie stale rozwijać i zdobywać nowe kwalifikacje, więc jak powtarzam, nie jest to kierunek dla leni, baranów i ludzi niezaradnych.
No i oczywiście nie jest problemem aby zostać po studiach na doktoracie, sam dostałem taką propozycję, ale raczej się nie zdecyduję.
CathS
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 10:43

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: CathS »

hmm, ja powiem wam jedno: sto razy lepiej isc do studium farmaceutycznego, niz studiowac analityke medyczna. i moze zaraz mnie zjedziecie, bo jak to tak, przeciez wy nie mozecie nie miec magistra kazdy ma. Niewazne, ze wiekszosc studiow(nie mowie o medycynie, to zupelnie inna bajka) nie daje zadnych kwalifikacji zawodowych, nie wazne ze jest nadpodaz magistrow i nie ma dla nich pracy. ale jesli ktos zastanawia sie nad analityka, to studium jest o wiele lepsze.
Wiadomo kto idzie na takie wlasnie kierunki jak analityka, i to juz bylo powiedziane sto razy, bo to oczywiste - material odpadowy z farmacji i lekarskiego, ci co sie nie dostali po prostu. Jesli kogos takie klimaty interesuja(a kazdemu maturzyscie z tzw. biochemu wydaje sie ze interesuje go medycyna), to studia pewnie sa ciekawe. moze nawet pasjonujace. Tylko ze ta pasja nie zaplaci wam czynszu ani nie zrobi zakupow. Studia przygotowuja was do pracy glownie w laboratorium. Ile jest laboratoriow w polsce? a jak myslicie, ilu one maja juz pracownikow, ilu moga jeszcze potrzebowac, i ile moga zatrudnic by nie zbankrutowac? Kazdy chce ciac koszty, uwierzcie mi ze wszyscy chca miec jak pracownikow jak to tylko mozliwe, i placic im tez jak najmniej. to nie tak, ze gdy skonczycie studia i daza wam papierek, to wszyscy beda sie wam ustawiac pod domem z propozycjami pracy. Ktos tam znalazl prace w laboratorium, bo da sie znalezc. Ale mimo nizu demograficznego, rynek jest przesycony tymi wszystkimi magistrami, rowniez jest pewnie przesycony, albo przesyci sie owymi analitykami. Mozna sobie myslec, ze praca bedzie na 100%, bo w koncu kierunek scisly i przyszlosciowy, bo laboratoria beda sie rozwijac. wierzycie w to, ze za 5 lat bedzie tysiace nowych labow czekajacych z otwartymi ramionami na absolwentow analityki, ktorzy od razu beda pracowac za sowite wynagrodzenie? ta, jasne. dla wiekszosci nie bedzie pracy, bo ten zawod NIE JEST tak potrzebny, jak wam sie wydaje ilu potrzeba ludzi do analizowania sikow i gowien(z tego co widzialam, mozna przeklinac na forum raz na jakis czas, a stolec brzmi zbyt wyniosle jak na ta wypowiedz, o )? owszem, udzie zglaszaja sie na badania krwi, jakies tam histeryczne mamuski lataja co jakis czas z pojemnikami na kal, bo wydaje im sie ze dzieciak ma owsiki, ale to wszystko. nie wiem czy jest takie ogromne zapotrzebowanie na analitykow, i czy za pare lat to sie jakos diametralnie bedzie zmieniac
fakt, jesli chodzi o technikow farmacji po egzaminie, to sa spore problemy ze stazem, jesli sie nie ma znajomosci, bo nie oszukujmy sie - stazysci to problem, a korzysci z nich praktycznie zadne. ale da sie, na pewno jest latwiej znalezc staz w aptece technikowi, niz znalezc prace magistrowi socjologii, mimo ze na forach pisza ze go nie ma, to jednak wiekszosc znajduje, wiem bo pracuje w branzy, mozna powiedziec a na technikow zapotrzebowanie jest i bedzie - owszem, przesyt jest mozliwy, ale aptek jest od groma wszedzie
oczywiscie kazdy zawod jest potrzebny, ma plusy i minusy, ja tylko mowie, co moim zdaniem jest lepsze a skad wiem, jaka jest sytuacja tych analitykow? mowie, staram sie byc na biezaco, bo branza tego wymaga
malinkaaa
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2015, o 20:04

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: malinkaaa »

CathS, nie masz racji, że lepiej robić technika.

Oczywiście coś w tym jest, że zakłady czasami wolą płacić mniej i zatrudnić technika jednak ile jest tej pensji. maksymalnie 2000(często mniej) i to bez możliwości dorobienia sobie na dyżurach, gdyż technicy dyżurować nie mogą (wiąże się to z tym, że na dyżurze zwykle zostaje jedna osoba, więc musi być to magister, bo technik sam nie może zatwierdzić badań). Kto wie jeśli serio nie będzie kompletnie pracy dla analityków to może ostatecznie przestaną zatrudniać techników i za te niskie pieniądze będą przyjmować analityków. Myślę, że jest to kwestia dogadania z pracodawcą czy chcemy pracować za takie pieniądze. Pamiętajmy, że bardziej pożądany jest wykwalifikowany pracownik.

Mam ciocie, która pracuję z szpitalu jako analityk, dokładnie nie wiem ile zarabia, ale mówi, że drugą pensje wypracowuję sobie na dyżurach.
Osobiście uważam, że lepiej poświęcić o te 3 lata więcej na naukę, zrobić tego magistra i nie hamować sobie drogi rozwoju. Zawsze później można zrobić specjalizacje co wiąże się z tym, że jesteśmy jeszcze bardziej pożądani na rynku pracy. A niestety technik takiej możliwości nie ma.

Mnie osobiście by frustrował takt, że jako technicznik robię praktycznie to samo co magistrzy, ale zarabiam mniej, jestem od ich nadzorem", nie mogę sama nic zatwierdzić oraz, że niestety pensja stoi w miejscu.

Technika poleciłabym tylko tym, który nie chcę się tyle uczyć, bo studia są naprawdę ciężkie. Zawsze po dwóch latach to jakiś fach w ręku".
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

CathS, odrobinę złośliwie muszę przyznać, że bardzo się cieszę, iż na mojej drodze nie stawali nigdy doradcy Twojego pokroju, bo strach pomyśleć, w jakim to jeszcze zawodzie bym wylądowała.

Czytajac Twoją wypowiedź, odniosłam (może błędne) wrażenie, że koniecznie chcesz, by została ona uznana za pełną realizmu", bo jesteś z branży i się znasz", a cała reszta użytkowników tu to taka banda idiotów. Jednak jak na mój gust ta pseudoanaliza to, co najwyżej, zaskakujące wyciąganie dziwnych wniosków na podstawie właściwie niczego. Z czystej ciekawości przychodzi mi na myśl tylko jedno pytanie: skończyłaś studium farmaceutyczne?

PS. Nie mam zamiaru wywoływać bezsensownej dyskusji albo z jakiegoś sentymentu bronić przyszłych diagnostów - już dawno nie spotkałam się z tak irytującą formą komentarza i dla własnego spokoju postanowiłam zareagować.
covalt
Posty: 58
Rejestracja: 3 mar 2011, o 10:00

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: covalt »

Powiem tyle że cały mój rocznik znalazł pracę w zawodzie diagnosty w przeciągu 2 miesięcy max od otrzymania dyplomu, są zadowoleni z pracy, stawki na start są w okolicach 2 000 zł na rękę, jest możliwość rozwoju i podwyżek. Studia nie dają praktycznie żadnych umiejętności przydatnych w labie, wszystkiego się tak naprawdę uczysz w pracy.
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Kaya »

Moi znajomi ze studiów szybko znaleźli pracę, ale po 4 latach od zakończenia studiów duża część jest wypalona i co niektórzy zaczęli się przebranżawiać. Ja sama jeszcze przed zakończeniem studiów wiedziałam, że nie chcę pracować w zawodzie. Ale studia ciekawe i teraz mi się przydają na doktoracie z inżynierii biomedycznej i wecie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości