Wojskowo-lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aqcs
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2017, o 15:36

Wojskowo-lekarski

Post autor: aqcs »

Hej. Chciałbym się dowiedzieć jak konkretnie wygląda rekrutacja na wojskowo-lekarski. Przeczytałem uchwałę ze strony WSOWL, czytałem stronę UM w Łodzi. Chciałbym się upewnić jedynie czy dobrze wszystko zrozumiałem.

1)Etap pierwszy - na WSOWL - egzamin sprawnościowy, trzy konkurencje, można z nich zdobyć 80pkt oraz dodatkowe 20(preferencyjne). Dobrze rozumiem, że punkty preferencyjne dostaje się za wynik lepszy niż ten punktowany najwyżej? Tj.mamy 20 podciągnięć na bodajże 30 punktów. Zrobię 21 to mam jeden punkt więcej(31) czy już mam wynik zwiększony o 10 punktów? Dla 10 punktów preferencyjnych trzeba podciągnąć się razy 30?

2)Rekrutacja na woj-lek nie jest opisana tak klarownie jak uchwała dotycząca rekrutacji na wojskowe. Za sprawność można otrzymać 80pkt+20pkt preferencyjnych, jest rozmowa kwalifikacyjna (tutaj tak jak na woj.50pkt?), test języka angielskiego, miałem na maturze PR 62%, więc wszystko wskazywałoby na to, że otrzymam 62 punkty. Teraz tak całkowicie teoretyzując(nie chcę być źle odebrany, proszę z wyrozumiałością). Poprawiam maturę na 80%, uzyskuję 80pkt. ze sprawności i 40 za rozmowę. Wychodzi 200 punktów. Na stronie UM-edu jest napisane, że w ubiegłym roku próg wyniósł 310 punktów. Czy te 200 punktów jest liczone do drugiego etapu? Czy prócz wysokiego wyniku w pierwszym etapie muszę jeszcze napisać biologię i chemię na te ~77,5%(Zakładam sytuację z ubiegłego roku).

Ewentualne kolejne pytania zadam po uzyskaniu odpowiedzi na te, jeśli znajdzie się ktoś tak miły, by poświęcić parę minut.Pozdrawiam i dziękuję z góry.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości