Ze stomatologii na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
meridon123
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 19:37

Ze stomatologii na lekarski

Post autor: meridon123 »

Cześć,
tak jak w tytule chciałbym przepisać się ze stomy na lekarski. Prawie skończyłem 1 rok. Byłem w dziekanacie wypytać się o takową możliwość i panie powiedziały mi, że raczej mogę się przepisać, ale tylko na 1 rok studiów, ale nie były w sumie do końca pewne, bo niedawno zmienił się plan. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wyglądało w latach ubiegłych? Istniała możliwość przepisania od razu na 2 rok i po prostu nadrobienia różnic poprzez chodzenie na kilka zajęć (np. embriologia) z 1 rokiem? Jak wygląda kwestia z anatomii, bo bardzo bym nie chciał chodzić znowu na praktycznie to samo przez cały rok, może jest możliwość po prostu zaliczenia egzaminu z anaty we wrześniu z poprawkowiczami? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Ze stomatologii na lekarski

Post autor: chemik987 »

Niestety anaty ci na pewno nie przepiszą, słyszałem że może ci przepiszą biologię, I pomoc, ewentualnie od przyszłego roku historie medycyny bo już nie będzie z niej egzaminu i same ćwiczenia z biofizyki i I semestr histologii oraz BIMu, ponadto nie masz szans na przepisanie Chemii medycznej(bo na leku jest egzamin a na stomie koło zaliczeniowe), etyki lekarskiej(bo jej nie miałeś), Embriologii(na leku jest jako osobny przedmiot) i angielskiego(na leku kończy się egzaminem) Mam nadzieje że pomogłem
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Ze stomatologii na lekarski

Post autor: kliop »

3 lata temu moja koleżanka przeniosła się ze skończonego I roku stomy na początek I roku leku i nie musiała na leku chodzić na ćwiczenia z anatomii, ale musiała zdać w czerwcu 2 lata temu egzamin ze swoją nową grupą.
meridon123
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 19:37

Re: Ze stomatologii na lekarski

Post autor: meridon123 »

Dzięki za odpowiedzi. No to skoro Twoja koleżanka nie musiała chodzić na ćwiczenia z anaty tylko czekać na egzamin aż do czerwca to może da się po prostu zdać ten egzamin teraz we wrześniu i mieć już to z głowy. Będę musiał znowu pomęczyć panie z dziekanatu.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Ze stomatologii na lekarski

Post autor: kliop »

Powiem Ci, że zdawalność u profesora G. jest w jesieni niższa niż w czerwcu. Może więcej info o przenoszeniu znajdziesz na fb na grupie IFMSA Peer Support
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Ze stomatologii na lekarski

Post autor: chemik987 »

Z tą zdawalnoscia to różnie praktyczny też miało nie zdać większość roku i że ci na początku mają łatwiej niż osoby z 2 rzutu jedno i drugie okazało się bzdurą po prostu trzeba się nauczyć i tyle na ładne oczy u profesora nie zdasz to na pewno
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości