Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
ancelica13
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2015, o 10:58

Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: ancelica13 »

Witam, od jakiegoś czasu (około roku) na papierze toaletowym pojawia się krew po oddaniu stolca. Objawy te ustępują np. na miesiąc, tydzień i potem znów się pojawiają. Mam wrażenie że odbyt pęka", potem się goi i znów to samo. Czy to może być nowotwór jelita grubego? - krew jest jasnoczerwona i tylko na papierze, w kale jej brak.
Zapisałam się na wizytę u proktologa za 3 tygodnie, jednak wtedy wypada,że bedę mieć okres. Czy to może jakoś utrudnić/uniemożliwić lekarzowi badanie? Powinnam zmienić termin wizyty?
Proszę o odpowiedź!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: Mårran »

No jak będziesz miała okres, to raczej krew będzie wszędzie Zadzwoń, może dadzą Ci termin trochę później.

Raczej stawiałabym na podkrwawiające hemoroidy. Ale zbadać się zawsze najlepiej u lekarza, a nie przez internet D
Pani Buka
ancelica13
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2015, o 10:58

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: ancelica13 »

Dzwoniłam, niestety da się przełożyć, ale wtedy już tylko na koniec kwietnia, zapomniałam dodać, że to wizyta w ramach NFZ. Może tampon jakoś bardzo nie utrudni badania?
Dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: Mårran »

Po konsultacji z drugim lekarzem z forum ustaliliśmy, że tampon będzie ok plus umycie się przed badaniem ^_^
Pani Buka
ancelica13
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2015, o 10:58

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: ancelica13 »

Dzięki bardzo!
ankamak12
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2017, o 15:10

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: ankamak12 »

Nic się nie martw! Zawsze tak jest, że najgorsze rzeczy najpierw przychodzą na myśl! Objawy o których piszesz najczęściej są powodowane chorobą hemoroidalną. Ale to nie jedna przypadłość! Mogą też to być zmiany naczyniowe! Jeśli tylko trafisz na dobrego specjalistę to szybko Cię wyleczy.

Pozdrawiam
Anka
Eliza2017
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:46

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: Eliza2017 »

Witaj , nie zamartwiaj się tym , gdyż to najprawdopobniej hemoroidy, Znalazłam informację o domowych sposobach leczenia hemoroidów, maści, czopki ale i również zioła, ćwiczenia, odchudzanie
Poza tym warto zrobic sobie kolonoskopie aby wykluczyc jakiekolwiek komplikacje polipami w jelicie. Pozdrawiam serdecznie,
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: krim »

No własnie sam mam I nigdy nie sądziłem,że coś takiego może mnie dopaść. Wydawało mi się,że hemoroidy to jedynie choroba starszych osób ale jednak okazało się,że nie Byłem u rodzinnego, ten mi zbyt wiele nie polecił. Tylko jakieś masci, które średnio pomagają.
Co może naprawde pomóc ?
walkway
Posty: 39
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: walkway »

Wcale nie jest to takie rzadkie u młodych osób. Co polecam
odpowiednią higienę odbytu
jedzenie z dużą ilością błonnika ( tak aby nie mieć zaparć)
kup sobie jakiś krem
ze srodków doustnych polecam miesankę ziołową Procto vitale.
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: krim »

Tylko czy te zioła będą skuteczne No i czy jeśli będe sie do tego stosował to będe mógł to wyleczyć całkowicie?
walkway
Posty: 39
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: Krwawienie z odbytu, proktolog, okres

Post autor: walkway »

Jasne,że tak.Poczytaj sobie o poszczególnych składnikach. Poza tym sam uzywałem, polecił mi procto vitale proktolog tak wiec sam tego nie wyszukałem ( lekarz w koncu się na tym zna).
jesli chodzi o całkowite wyleczenie to z tego co wiem to całkiem się tego wyleczyć nie da. Ale za pomocą odpowiedniej pielęgnacji i kosmetyków można sprawić, że będą prakycznie niewyczuwalne i niebolesne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości