Punkty czy wynik procentowy?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Bóbr
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2016, o 09:28

Punkty czy wynik procentowy?

Post autor: Bóbr »

Witam,
Czy przy składaniu podania na ŚUM należy wpisać ilość punktów uzyskanych z matury (odnosząc się do maksymalnej wartości 60), czy należy wpisać ilość punktów procentowych (odnosząc się do maksymalnej wartości 100). Kiedy rok temu składałem podanie, było tam jasno napisane, że proszą o ilość punktów procentowych, natomiast w tym roku zmienili to i w polu do wpisywania proszą o ocenę lub punkty".
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Bóbr.
PenguinK
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2017, o 08:51

Re: Punkty czy wynik procentowy?

Post autor: PenguinK »

Moim zdaniem powinniśmy wpisać liczbę punktów procentowych z danego przedmiotu (np. 90 z biologii). Regulamin rekrutacyjny mówi:
Przyjęcia kandydatów legitymujących się „nową maturą” ,IB, EB przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym:
- biologii – przedmiot obowiązkowy

- chemii, fizyki, fizyki z astronomią, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot.

O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie suma punktów z ww. przedmiotów uzyskanych na świadectwie maturalnym.
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 pkt.
200 = 2 * 100

Ja zatem wpisałem liczbę procentów
Bóbr
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2016, o 09:28

Re: Punkty czy wynik procentowy?

Post autor: Bóbr »

Dziękuję za odpowiedź.
Girzec
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2017, o 17:33

Re: Punkty czy wynik procentowy?

Post autor: Girzec »

A czy ktokolwiek jeszcze ma problem z wpisaniem wyniku. U mnie nic nie można zapisać. Wyskakuje jakiś błąd. Działam wam ta strona?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości