Stypendia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Jagoda_
Posty: 1
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 19:44

Stypendia

Post autor: Jagoda_ »

Jakie są kryteria przyznawania stypendiów? Szczególnie interesuje mnie naukowe. Co poza średnią jest brane pod uwagę? Jaka średnia jest minimalna, by zacząć o tym myśleć? Jestem po pierwszym roku. Na stronie uczelni nie znalazłam odpowiedzi. Jak ktoś ma informacje na temat socjalnego, to również chętnie przeczytam

natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Stypendia

Post autor: natrix »

Ze strony głównej umlub.pl faktycznie trudno znaleźć, lepiej wpisać w Google stypendia umlub.
Na stronie Działu Spraw Socjalnych: umlub.pl/uczelnia/struktura-organizacyjna/szczegoly,34.html można znaleźć kilka dodatkowych dokumentów, np. harmonogram prac komisji stypendialnej (na razie projekt:
projekt_harmon._prac_wks-oks_na_sem.zim._16-17.doc index=
wysokość stypendiów z poprzedniego roku.

Regulamin przyznawania stypendiów:
zr_-_regulamin_styp._na_2016-2017.pdf
(386.54 KiB) Pobrany 81 razy
Kryteria oceny osiągnięć do stypendium rektora (załącznik nr 11):
zr_-_zalacznik_11.pdf
(254.75 KiB) Pobrany 65 razy
Sposób dokumentowania i zasady ustalania dochodu do stypendium socjalnego: Do stypendium naukowego, czyli rektora dla najlepszych studentów liczą się: średnia z egzaminów, publikacje naukowe, sympozja i konferencje naukowe, konkursy naukowe, osiągnięcia sportowe i artystyczne. Punkty są przyznawane zgodnie z kryteriami z załącznika 11, sumuje się punkty przyznane za poszczególne rodzaje osiągnięć.
Jeśli chodzi o średnią - punkty dostaje się za średnią z samych egzaminów z całego roku - od 4,01, każda setna część powyżej 4,00 to 1 punkt. Tak więc za oceny można dostać max. 100 pkt. Jeśli się ma sporo punktów za inne osiągnięcia, to nie trzeba mieć za średnią, niektórzy mają śr. poniżej 3 i też dostają stypendium.

Wnioski można pobrać ze strony, składa się je w Dziale Spraw Socjalnych w DS1 (boczne wejście), socjalne do 15.09, a rektorskie do 30.09. Trzeba podać numer konta bankowego - jeśli nie masz, to musisz założyć przed złożeniem wniosku.
Załączniki
projekt_harmon._prac_wks-oks_na_sem.zim._16-17.doc
(184.5 KiB) Pobrany 68 razy
Wierzbapłacząca
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2017, o 14:11

Re: Stypendia

Post autor: Wierzbapłacząca »

Są 3 kryteria do otrzymania stypendium dla najlepszych studentów:
1) śr. z egzaminów z całego roku
2) śr. z egzaminów z drugiego semestru
3) śr. z egzaminów z całego roku i średnia ocen z zajęć
Czy żeby otrzymać stypendium trzeba spełnić wszystkie 3 kryteria czy tylko 1 dowolne?
Wprost spytam: mam średnią 4,2 z zajęć i 3,9 z egzaminów. Czy mogę liczyć na stypendium?
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Stypendia

Post autor: natrix »

O przyznaniu stypendium decydują punkty, które dostaje się za średnią z egzaminów z całego roku (1. kryterium), a także konferencje naukowe, osiągnięcia sportowe, artystyczne itp. Kryteria 2. i 3. brane są pod uwagę dopiero wtedy, gdy kilka osób ma ex aequo tyle samo punktów.

Jeśli masz 3,9 z egzaminów, nie dostaniesz punktów za oceny. Jeśli nie masz innych punktowanych osiągnięć, nie dostaniesz stypendium.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości