II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

II rok

Post autor: chemik987 »

Byl maly przewodnik dla 1 roku teraz czas dla 2 roku . Przedmioty na 2 roku to:
Anatomia kliniczna
Biochemia(egzamin)
Fizjologia(egzamin)
Higiena i epidemiologia(egzamin)
Histologia z cytofizjologią (egzamin)
Lektorat z języka angielskiego(egzamin)
Mikrobiologia
Patomorfologia
Propedeutyka stomatologii
Socjologia w medycynie
Fakultety(70h)-milo widzialne propozycje na 2 roku
Dziekuje za wszelkie informacje
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: II rok

Post autor: kliop »

Anatomia kliniczna - bez spiny.
Biochemia - Harper lub Bańkowski+Harper. Przedmiot nie taki zły, na jaki jest kreowany, ale uczyć się trzeba na bieżąco. Egzamin średni/trudny.
Higiena - uczy się z materiałów katedry. Egzamin trudny, ale też ilość materiału znacznie mniejsza niż np. w biochemii.
Histologia - Zabel. Trzeba być przygotowanym na każde zajęcia, a do egzaminu 2-3 dni nauki i po sprawie, egzamin raczej łatwy.
Angielski - zależy od prowadzącego.
Mikrobiologia - Murray/Virella, antybiotykoterapia Dzierżanowskiej. Radzę uczyć się na bieżąco, bo przedmiot jest bardzo obszerny i egzamin trudny (jak dla mnie najtrudniejszy przedmiot z tu wymienionych).
Patomorfologia - Robbins lub Kruś+Robbins. Ćwiczenia lajtowo, ale warto czytać coś na bieżąco, bo też to jest przedmiot duży i do egzaminu nie będzie czasu nauczyć się od zera.
Propedeutyka stomy - bez spiny.
Socjologia - bez spiny, ale trzeba być aktywnym na zajęciach i jakiś projekt na zal zrobić w grupie kilkuosobowej.
Fakultety jak dla mnie bez znaczenia.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: II rok

Post autor: chemik987 »

Dzięki a jak sytuacja wygląda z kserami książek można korzystać bez problemu czy robią spiny(poza histologia)? I co sądzisz o fizjologii bo teraz dopiero zaczynamy i nic o niej nie wiemy
Awatar użytkownika
Loki23
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, o 20:32

Re: II rok

Post autor: Loki23 »

[at] dzięki za wyłożenie kawy na ławę kurcze a wiesz może jak wygląda przedtermin z histologii?
Czy naprawdę jest tak jak mówią, że na wejściu dostaje się dobrą ocenę?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: II rok

Post autor: kliop »

a jak sytuacja wygląda z kserami książek można korzystać bez problemu czy robią spiny
Żadnych spin I tak zazwyczaj nie macha się książkami prowadzącym przed nosem.

Jak ja się uczyłem fizjologii, to był inny kierownik katedry. Jak jest teraz, musicie pytać kończący II rok np. na fb IFMSA peer support.
przedtermin z histologii?
2 lata temu się szło do profesora i odpowiadało na zadane przez niego pytania. O ocenach słyszałem, że idą od 3 wzwyż Ale nie dam sobie ręki uciąć, że nikt nie oblał. I tak wg mnie nie warto - pytania na myślenie i dość trudne. Wg mnie przedtermin góruje nad testowym I terminem tylko tym, że łatwiej dostać 5 (a i to nie, jeśli wejdą pytania z poprzednich lat)
Awatar użytkownika
Loki23
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, o 20:32

Re: II rok

Post autor: Loki23 »

[at] jeszcze raz dzięki samą swoją obecnością dajesz nadzieje btw. polecasz może jakieś konkretne koła naukowe w które warto się zaangażować?
Lucherino
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 15:24

Re: II rok

Post autor: Lucherino »

Serdecznie zachęcam do pytania się o takie rzeczy na grupach Peer Support na facebooku - starszaki na pewno podpowiedzą co i jak, a i inne osoby zobaczą informacje =)
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: II rok

Post autor: chemik987 »

Na Peer Support jeszcze wiele osób będzie się pytać poza tym nie wszyscy mają FB(wiadomo znikoma ilość ale zawsze się zdarzy) a tutaj każdy to zobaczy czy zalogowany czy nie
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: II rok

Post autor: kliop »

polecasz może jakieś konkretne koła naukowe w które warto się zaangażować?
W te, których tematyka jest/będzie Twoją pasją Wgl uważam, że należy przede wszystkim uczyć się rzeczy z programu studiów, a na koła poświęcać czas zbywający - moja opinia, nie każdy musi tak uważać
tutaj każdy to zobaczy czy zalogowany czy nie
też prawda
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: II rok

Post autor: chemik987 »

W jakich grupach odbywają się zajęcia z fizjologii, biochemii, higieny, stomatologii, mikrobiologii i patomorfologii? w podgrupach, grupach czy jeszcze innych kombinacjach
Lucherino
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 15:24

Re: II rok

Post autor: Lucherino »

Patomorfologia - w 3 duże grupy.
Pozostałe podgrupami (po 12 studentów)
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: II rok

Post autor: kliop »

W zeszłym roku zajęcia na higienie miały 2 połówki lub 1 cała grupa, 2 lata temu na stomatologii cała 24-osobowa grupa, reszta jak pisze Lucherino. Może info Lucherino są świeższe. Nie wiem, na którym roku jest
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: II rok

Post autor: TanksAreAwesome »

Z czego oprócz histo jest możliwy przedtermin i czy warto się w ogóle o nie starać?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości