Zajęcia na pierwszym roku studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Barreto
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:44

Zajęcia na pierwszym roku studiów

Post autor: Barreto »

Szanowni Państwo,

naukę biologii i chemii zakończyłem w pierwszej klasie liceum. Na maturze zdawałem matematykę i fizykę, po czym zacząłem zastanawiać się nad kierunkiem lekarskim na UMEDzie w Łodzi. Chciałem się zapytać czy na pierwszych zajęciach omawia się też zagadnienia z biologii i chemii licealnej które będą potrzebne na dalszym etapie nauki? Mam na myśli jakieś wprowadzenia i podstawowe informacje np. o białkach, komórce? Czy może powinienem solidnie przerobić materiał licealny do października?

Pozdrawiam
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Zajęcia na pierwszym roku studiów

Post autor: David »

Nie, nic nie musisz powtarzać. Przydaje się zdolność szybkiego zapamiętywania i uczenia się. Wiedza licealna ułatwia proces o tyle, że można coś skojarzyć, ale ostatecznie i tak wszystko polega na wyryciu skryptu/podręcznika prawie że na pamięć (szczególnie dotyczy to chyba histologii). Liceum to budowanie wiedzy ogólnej tak na prawdę, a studia szczegółowej więc nie ma co się martwić na zapas .
lykorz
Barreto
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:44

Re: Zajęcia na pierwszym roku studiów

Post autor: Barreto »

Czyli będą zajęcia wprowadzające? Ja lubię mieć solidne podstawy. Wiem, że dla was to głupie, ale np. czy będą takie zajęcia w których będzie poruszone co to jest białko, aminokwasy czy tłuszcze?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Zajęcia na pierwszym roku studiów

Post autor: kliop »

Chciałem się zapytać czy na pierwszych zajęciach omawia się też zagadnienia z biologii i chemii licealnej które będą potrzebne na dalszym etapie nauki? Mam na myśli jakieś wprowadzenia i podstawowe informacje np. o białkach, komórce?
Nie wiem, jak jest w Łodzi. We Wro program przewiduje, że te rzeczy student sam przeczyta z podręcznika i nie ma zajęć wprowadzających.
Czy może powinienem solidnie przerobić materiał licealny do października?
Sądzę, że to mogłoby pomóc. Oczywiście bez niepotrzebnych rzeczy typu ekologia czy botanika. Bez ogarnięcia materiału z LO też się obejdzie, jak pisze David, i wtedy będziesz czytał wstępy z podręcznika do przedmiotu

Chociaż nie jestem z Łodzi wypowiadam się, bo sam umieściłeś ten wątek nie w Łodzi.
Barreto
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:44

Re: Zajęcia na pierwszym roku studiów

Post autor: Barreto »

Dzięki chłopaki Masz rację, powinienem zapytać jak to jest w Łodzi. W końcu to oni umożliwiają dostanie się na ich wydział z matematyką i fizyką bez biologii i chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości