cynk a tradzik

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
alessee

Re: cynk a tradzik

Post autor: alessee »

To trzeba to do apteki sprowadzać? Nie kupi się tego tak normalnie?
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: cynk a tradzik

Post autor: krim »

Nie dopisałem tutaj, że mieszkam w mniejszym mieście i tutaj aptek jest niewiele i raczej mniejsze, niesieciowe. Pewnie w większych miastach w większych aptekach byś znalazła. Sam potem zamawiałem przez internet jednak. Było o wiele taniej ( machnąłem sobie całą serie, tak z kremu byłem zadowolony).
walkway
Posty: 39
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: cynk a tradzik

Post autor: walkway »

Mi cynk pomógł ale jedynie w ograniczonym zakresie. Nie jest skuteczny jesli ma sie spore zmiany na twarzy. I nie daje takiego dobrego działania. Czasami warto jest udać się do dermatologa, aby ten przypisał profesjonalne leki bo w wielu przypadkach jedynie one są w stanie pomóc.
Co do domowych sposobów to również jest ich kilka. Chociaż rzadko można nimi tak całkowicie wyleczyć trądzik
morskieoko
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2017, o 13:54

Re: cynk a tradzik

Post autor: morskieoko »

Mi pomogło jedzenie dobrej jakości jedzenia połączonego z regularnym piciem ostropestu plamistego. Oczywiście, bez początkowego wsparcia lekami się nie obyło.
Bolek

Re: cynk a tradzik

Post autor: Bolek »

Dzięki za informacje, przyda się.
jjusti18

Re: cynk a tradzik

Post autor: jjusti18 »

Mnie tam na trądzik nic już nie pomaga. Postawiłam wszystko na jedną kartę i wybieram się w najbliższym czasie do kosmetyczki. Ona na pewno zaradzi. Póki co planuję wykonać sobie peeling kawitacyjny, który przede wszystkim dokładnie oczyści moją cerę.
Japids
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2020, o 06:58

Re: cynk a tradzik

Post autor: Japids »

Po jakim czasie od brania cynku widzieliście rezultaty?
parkowy
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2020, o 08:53

Re: cynk a tradzik

Post autor: parkowy »

Jak wygląda Twoja pielęgnacja? I czy robiłeś jakieś konkretne badania? Może warto jeszcze raz się przejść do dobrego dermatologa, który zleci odpowiednie badania a nie tylko na ślepo z marszu przepisze standardowe leczenie. Jeśli problemy mają swoje podłoże np. w hormonach to żadna pielęgnacja nie pomoże w ich likwidacji.
Jeśli chodzi o sam cynk to pomaga ale najlepiej jest brać to w suplementach złożonych, które mają w sobie nie tylko cynk ale również inne składniki, które dobrze wpływają na trądzik. Jak selen czy mniszek lekarski. U mnie dobre rezultaty dały tabletki Normatabs. Oczywiście nie po tygodniu brania ale pierwsze rezultaty zobaczysz tak po miesiącu.
magdakaprys
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2022, o 10:20

Re: cynk a tradzik

Post autor: magdakaprys »

U mnie pomogła zmiana pielęgnacji i diety. Łagodnym żelem myję twarz i plecy. Wycieram jednorazowym ręcznikiem. Używam maści ACNEDERM. Bardzo polecam. Mam dietę przeciwzapalną i biorę witaminy i suplementy, [mod] do tego dodatkowo cynk, witamina D, witamina B, omega. Myślę że u mnie cynk bardzo pomógł ale ważne są też inne witaminy nie tylko sam cynk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości